ID Logistics rozpoczyna współpracę z Grupą KSGB

ID Logistics rozpoczyna współpracę z Grupą KSGB

ID Logistics, lider logistyki kontraktowej, rozpoczyna współpracę z KSGB EUROPE, firmą projektującą i sprzedającą na całym świecie obuwie marek Palladium i K-SWISS. W ramach obsługi logistycznej operator odpowiadać będzie za odbiór, przygotowanie i dystrybucję zamówień z magazynu w Moreuil do klientów w całej Europie. O wyborze ID Logistics zadecydowała jego doskonała znajomość branży oraz unikalne know-how w świecie mody ready-to-wear.

KSGB, specjalizując się w produkcji obuwia, prowadzi zrównoważoną a zarazem złożoną działalność logistyczną. Z uwagi na dwa główne okresy wzmożonej aktywności (wiosna i jesień), regularne rotacje zapasów i dużą liczbę referencji, firma potrzebowała wsparcia logistycznego ze strony operatora z doskonałą znajomością branży i sprawdzonymi procesami obsługi w okresach wzmożonej aktywności. Istotne znaczenie miało także to, aby dysponował magazynem, a obsługę mogły zapewnić doświadczone zespoły operacyjne.

ID Logistics będzie wspierać działania logistyczne KSGB przez 6 lat. Będą one prowadzone w magazynie w Moreuil (departament Somme), współdzielonym z innymi markami sportowymi. Za jego obsługę odpowiada zespół ID Logistics, który ma duże doświadczenie we wsparciu operacji dla branży modowej ready-to-wear, i co się z tym wiąże, doskonałą znajomość zasad zarządzania produktami oraz referencjami, takimi jak w przypadku KGSB. W czasie szczytów sprzedażowych szybką obsługę zamówień zapewni blisko 100 pracowników.

Magazyn w Moreuil ma powierzchnię 50 000 m², z czego na obsługę produktów KGSB przeznaczonych zostanie 12 000 m² . W ramach współpracy ID Logistics będzie zarządzać odbiorem i wysyłką ponad 1 miliona par butów rocznie, zarówno do dystrybutorów B2B jak i e-commerce B2C.

ID Logistics wdrożył dla KSGB system Infolog WMS, który jest najbardziej odpowiednim i elastycznym narzędziem dla obsługi tego typu procesów magazynowych. Dodatkowo, aby przyspieszyć rozładunek i przyjęcie wielu paczek, ID Logistics zainstalował automatyczny przenośnik teleskopowy, wykorzystywany do odbioru przesyłek z kontenera. Szczególną uwagę zwrócono też na wdrożenie rozwiązań zwiększających ergonomię stanowisk pracy, tak aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i komfort, przy jednoczesnym wzroście efektywności.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Grupą KSGB. Wzmocni to naszą wiedzę i doświadczenie w obsłudze branży modowej i obuwniczej. Nasz magazyn w Moreuil doskonale odpowiada na potrzeby klienta, dzięki wyjątkowo wykwalifikowanemu zespołowi – mówi Eric Hémar, prezes Grupy ID Logistics.

Poleć ten artykuł:

Polecamy