ID Logistics zdobywa rynek rumuński

ID Logistics zdobywa rynek rumuński

Grupa ID Logistics wzmacnia pozycję na europejskim rynku logistyki kontraktowej. Firma uruchomiła właśnie nowy oddział - ID Logistics Bucharest, który będzie zarządzał największym magazynem sieci Carrefour w Rumunii.

Na początku października 2017 roku ID Logistics Bucharest przejęło zarządzanie magazynem sieci Carrefour, położonym w Chiajna koło Bukaresztu. Do zadań operatora należy obsługa odbioru, magazynowanie, kompletowanie zamówień w obiegu cross-dockingowym, zarządzanie zapasami oraz dystrybucja towarów do sklepów i regionialnego magazynu sieci Carrefour. Całkowita powierzchnia magazynu wynosi 60 tys. m², w tym ok. 1500 m² stanowi biuro i pomieszczenia socjalne. Składowane są tu artykuły zarówno spożywcze, jak i przemysłowe. W magazynie przygotowano około 40 tys. miejsc paletowych. Łącznie obsługiwanych jest 20 tys. typów artykułów (SKU), w obiegu stockowym (towar jest składowany na regałach) i cross-dockowym (przywożony do magazynu towar jest tego samego dnia dostarczany do sklepów, bez składowania na regałach). Z bukaresztańskiego magazynu zaopatrywane są cztery formaty sklepów sieci Carrefour – hipermarkety, supermarkety, w tym typu proximity, i dyskonty, obsługujące klientów w centralnej i wschodniej części Rumunii. Dodatkowo towary przesyłane będą do regionalnego magazynu, który zaopatruje hipermarkety i supermarkety w zachodniej części Rumunii. Rocznie zespół ID Logistics Bucharest będzie przygotowywać i wysyłać ponad 40 mln kartonów.

 

Kluczowe znaczenie w realizacji tego przedsięwzięcia i rozpoczęciu działalności Grupy ID Logistics w Rumunii mieli specjaliści z ID Logistics Polska. Od samego początku polski zespół był zaangażowany w przygotowanie projektu przejęcia magazynu, aktywnie wspierając rozpoczęcie jego działalności. Polacy odpowiadają m.in. za wdrożenie rozwiązań logistycznych i najlepszych praktyk, pozwalających na utrzymanie wzrostu i usprawnienie procesów obsługi. Koordynację prac i zarządzanie działaniami w rumuńskim magazynie nadzoruje Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska. Natomiast docelowo ID Logistics Bucharest ma być w pełni autonomiczną firmą, z własnym zarządem i kadrą menedżerską.

 

– Dzięki długoletniej współpracy z Carrefour i doświadczeniu w obsłudze branży retail, zespół ID Logistics Polska mógł bardzo mocno zaangażować się w opracowanie propozycji projektu, a potem przygotowanie i zarządzanie procesem jego wdrożenia. Oczekujemy, że nadal będziemy ściśle współpracować na rzecz wymiany dobrych praktyk pomiędzy obu krajami, co z pewnością przyniesie korzyści naszym firmom – mówi Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska. – Dla Grupy ID Logistics to pierwsza i jednocześnie bardzo znacząca operacja w Rumunii, która stanowi solidną podstawę do dalszego rozwoju na rynku o tak dużym potencjale. W ciągu trzech do pięciu lat chcemy osiągnąć tu znaczącą pozycję wśród liderów logistyki kontraktowej. Cieszymy się, że mieliśmy okazję zrobić ten pierwszy krok wspólnie z siecią Carrefour, która jest długoletnim i strategicznym klientem Grupy ID Logistics. Teraz chcemy zapewnić firmie Carrefour Romania tak samo wysoki poziom obsługi i satysfakcji jak w wielu innych krajach.

 

Wejście na rynek rumuński jest zgodne z długofalową strategią rozwoju Grupy ID Logistics, której celem jest zdobycie pozycji czołowego operatora logistycznego w Europie. Obecnie firma obsługuje klientów we Francji, Niemczech, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Rosji, Rumunii i w krajach Beneluksu. W 2016 roku ID Logistics zarządzał ponad 200 magazynami w Europie. Jest drugim co do wielkości operatorem logistycznym świadczącym usługi logistyki kontraktowej we Francji i Hiszpanii, a w Belgii, Holandii i Niemczech znajduje się w pierwszej dziesiątce.

Poleć ten artykuł:

Polecamy