IFB International Freightbridge Poland na dłużej z Amp Futbol Polska

IFB International Freightbridge Poland na dłużej z Amp Futbol Polska

W 2018 roku firma IFB International Freightbridge Poland zdecydowała się nawiązać współpracę z Amp Futbol Polska. Wspieranie niezwykłych sportowców, którzy w drodze do spełniania swoich marzeń zapominają o ograniczeniach, stało się dla firmy źródłem ogromnej dumy i licznych wzruszeń. Nic więc dziwnego, że IFB International Freightbridge Poland przedłużyła swoją współpracę w roli  Partnera Logistycznego Drużyny o kolejne trzy lata.

Stowarzyszenie Amp Futbol Polska od 2011 roku zajmuje się promocją i rozwojem w Polsce i Europie ampfutbolu – piłki nożnej dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn. Prowadzi reprezentację Polski Amp Futbol, która doszła do półfinału mistrzostw świata (2014) i dwukrotnie zdobywała brązowy medal mistrzostw Europy (2017, 2021). Ten ostatni turniej, rozgrywany w Krakowie, na trybunach śledziły tysiące kibiców, zaś w szczytowym momencie półfinał z udziałem Polaków oglądało aż 407 tys. telewidzów. 

Amp Futbol Polska organizuje też rozgrywki Amp Futbol Ekstraklasy – polskiej ligi piłkarzy po amputacjach oraz rozwija Akademię Amp Futbol Varsovia – pierwszą w Polsce akademię piłkarską dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Polskie kluby regularnie zdobywają również medale ampfutbolowej Ligi Mistrzów.

W nachodzących trzech latach przed polska drużyną narodową będą stać duże wyzwania. Już w tym roku we Francji rozegrane zostanie EURO 2024 ampfutbolu, zaś za dwa lata zaplanowane są Mistrzostwa Świata. Dzięki przedłużeniu współpracy z IFB International Freightbridge Poland, sportowcy będą mogli skupić się na walce o jak najlepsze wyniki. Zawodnicy oraz cały sztab otrzymają ciągłe wsparcie logistyczne i mają pewność, że ich sprzęt zawsze dotrze do celu, a eksperci IFB International Freightbridge Poland będą ich wspierać we wszystkich przygotowaniach do krajowych i międzynarodowych imprez sportowych.

IFB International Freightbridge (Poland) to firma spedycyjno-logistyczna, która jest częścią Grupy IFB. Od ponad 40 lat świadczy szeroki zakres usług w zakresie spedycji morskiej, lotniczej, kolejowej, drogowej w połączeniu z operacjami logistycznymi oraz kompleksową obsługą celną. Zespół IFB Polska tworzą ludzie, dla których, tak jak dla reprezentacji Amp Futbol nie ma rzeczy niemożliwych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy