IFOY 2023: wózki widłowe STILL z dwiema nominacjami

IFOY 2023: wózki widłowe STILL z dwiema nominacjami

Do finałowej serii testów pod okiem ekspertów IFOY zakwalifikowane zostały w tegorocznej edycji konkursu dwa rozwiązania firmy STILL. O nagrody powalczą: wózek do kompletacji pionowej PXV oraz wózek unoszący EXH 14-20.

Procedura wyłaniania spośród zgłoszonych produktów i rozwiązań tych, które otrzymają nagrody zwane „intralogistycznymi oskarami”, ma kilkuetapowy charakter. Za nami pierwsza faza selekcji, w wyniku której eksperci IFOY stworzyli listę nominowanych. Znalazły się na niej dwa wózki widłowe STILL – wózek unoszący EXH oraz wózek do kompletacji pionowej PXV. Podczas zaplanowanych na 27 i 28 marca testów te i inne rozwiązania zostaną poddane wieloaspektowej ocenie międzynarodowego jury. Po zebraniu informacji od członków kapituły, wyniki zostaną zliczone. Laureatów – tj. rozwiązania z 7 kategorii, które otrzymały największą łączną liczbę punktów – poznamy podczas IFOY Award Night.

W kategorii pojazdów do obsługi ładunków na dużych wysokościach nominację uzyskał wózek do kompletacji pionowej STILL PXV. Najważniejsze przewagi konkurencyjne tego rozwiązania to:

  • kompaktowa budowa,
  • obsługa ładunków do 14,5 metra,
  • prędkość przemieszczeń hydraulicznych do 0,5 m/s,
  • wysoka ergonomia pracy i szereg systemów wsparcia operatora.

Na szczególną uwagę zasługują: system STILL OptiSpeed pozwalający stale utrzymywać maksymalną bezpieczną prędkość oraz system STILL Easy Touch pozwalający na podnoszenie wideł na zadaną wysokość za jednym naciśnięciem przycisku.

Z kolei w kategorii pojazdów do pracy z ładunkami na najniższych poziomach magazynu do rundy finałowej zakwalifikowano serię prowadzonych ręcznie elektrycznych wózków unoszących STILL EXH 14-20 Plus. Na tle konkurencji należące do niej urządzenia wyróżniają się unikalną konstrukcją dyszla. Wyposażono go w duże, wygodne w obsłudze nawet w rękawicach przyciski oraz wyświetlacz, na którym widoczne są istotne informacje (jak np. poziom naładowania akumulatora czy przewidywana liczba godzin pracy na baterii). Interfejs jest opcjonalnie dostępny także w wersji dotykowej. – Po raz kolejny bierzemy udział w konkursie IFOY z bardzo innowacyjnymi rozwiązaniami. Nie mogę się doczekać, by poznać oceny naszych zgłoszeń przez jury — mówi Frank Müller, Senior Vice President STILL ds. Brand Management. Jako że opinie członków kapituły pozostają tajemnicą aż do ogłoszenia zwycięzców, wszystkim przyjdzie na nie poczekać aż do gali finałowej.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy