Iluminacje w Panattoni Park Konotopa II

Iluminacje w Panattoni Park Konotopa II

Panattoni Europe podpisał umowę najmu z firmą Multidekor, tworzącą profesjonalne dekoracje i iluminacje świąteczne dla miast oraz galerii handlowych. Transakcja dotyczy 22 600 m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w planowanym centrum Panattoni Park Konotopa II.

Realizacja inwestycji rozpocznie się jesienią tego roku, zaś jej finalizacja nastąpi w kwietniu 2018 roku.

Multidekor – autor projektu i realizator świątecznej iluminacji Warszawy czy „Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie” na swoją nową siedzibę wybrał Panattoni Park Konotopa II. Firma wynajęła właśnie 22 600 m kw. Przestrzeń zostanie podzielona na część magazynową o powierzchni 15 000 m kw., część produkcyjną o powierzchni 6000 m kw., a także część biurowo-socjalną, która zajmie 1600 m kw. Pod nowym adresem Multidekor planuje stworzyć najbardziej zaawansowany technicznie park produkcyjny w branży, w którym będą powstawać dekoracje świąteczne dla obiektów znajdujących się nie tylko w Polsce, ale też w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kazachstanie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji czy na Węgrzech.

 

Panattoni Park Konotopa II powstanie w okolicach Warszawy, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 30 800 m kw. Prace budowlane rozpoczną się jesienią 2017 roku, zaś oddanie budynku do użytkowania nastąpi w kwietniu 2018 roku. Będzie to już drugi obiekt dewelopera położony w pobliżu węzła Konotopa, pierwszy z nich Panattoni Park Konotopa – Warszawa liczy blisko 50 000 m kw. Jak komentuje Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni Europe: – O ogromnym zainteresowaniu firm tą lokalizacją świadczy fakt, że wybudowany przez nas pierwszy kompleks został wynajęty w 100 proc. i to przez klientów z różnych branż. W ostatnim czasie dokonaliśmy transakcji sprzedaży Panattoni Park Warszawa – Konotopa, co dowodzi, że branża nieruchomości przemysłowych w tym regionie jest również bardzo atrakcyjna dla inwestorów instytucjonalnych. Ze względu na bardzo dobrą kondycję rynku najmu i zainteresowanie okolicami Warszawy zdecydowaliśmy się na realizację Panattoni Park Konotopa II. I już dzięki pierwszej transakcji z firmą Multidekor większość obiektu została wynajęta.

 

Dogodna lokalizacja oraz centralizacja wszystkich obszarów działalności Multidekor ułatwi firmie sprawne zarządzanie produkcją, magazynami oraz dystrybucją dekoracji. Grzegorz Podogrocki z zarządu Multidekor zapowiada: – Obecność w Parku Konotopa pozwoli nam zwiększyć produkcję metalową, elektryczną i scenograficzną, a także otworzyć własną stolarnię i lakiernię. W ten sposób rozszerzymy możliwość produkcji elementów całorocznych czy dużych, ponadgabarytowych dekoracji sezonowych.

 

Centrum logistyczno-magazynowe Panattoni Park Konotopa II zlokalizowane będzie w gminie Ożarów Mazowiecki, w okolicach Warszawy. Bezpośrednie sąsiedztwo węzła Konotopa decyduje o wyjątkowości tej lokalizacji. Autostrada A2 przechodzi tutaj w ekspresową obwodnicę Warszawy – drogi S8 i S2. Park będzie optymalnie dopasowany do wymogów magazynowych, ale i lekkiej produkcji klientów z różnych branż.

 

(Panattoni Europe)

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy