Import milionów testów na koronawirusa

Import milionów testów na koronawirusa

Nasz zespół firmy Geis Air + Sea Kürnach zapewnił kompletny import i dystrybucję szybkich testów na koronawirusa oraz masek ochronnych dla firmy z Badenii-Wirtembergii. Jednocześnie sprowadziliśmy z Chin ponad 3,5 miliona testów i dwa miliony masek.

Dzięki wysoce wydajnemu łańcuchowi dostaw byliśmy w stanie przetransportować towary od producentów w Chinach do klientów końcowych zaledwie w ciągu trzech dni. Projekt wystartował, gdy tylko nasz zespół otrzymał informację o tym, jakie towary są gotowe u danego producenta – rezerwacja lotów towarowych, upoważnienie naszego chińskiego partnera do odbioru ładunku, a także odprawa celna w Chinach oraz na lotnisku docelowym w Amsterdamie.

W Amsterdamie jak najszybciej załadowaliśmy towar i przewieźliśmy go do Kürnach. Stamtąd po kontroli powędrował bezpośrednio do klientów – kurierem, ekspresowym odbiorem lub dostawą bezpośrednią. „W razie potrzeby dostarczaliśmy towar tego samego dnia lub w sobotę”, mówi kierownik projektu Jonas Schmuck. „Kluczowe było, aby wszystko poszło szybko i sprawnie”.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy