Innowacje bez pośpiechu

Innowacje bez pośpiechu

Na początku 2011 r. Radomska Fabryka Farb i Lakierów RAFIL po latach pracy na mało funkcjonalnym oprogramowaniu zdecydowała się na kompleksowe wdrożenie zaawansowanego systemu ERP i narzędzi analitycznych wysokiej klasy Business Intelligence.

RAFIL postanowił postawić na nowoczesne technologie informatyczne, szczególnie w obszarze analiz biznesowych. Wybór padł na firmę Humansoft i jej oprogramowania ERP. Ze względu na specyfikę działalności RAFIL eksperci wdrożeniowi Humansoft podjęli się realizacji „pod klucz” rozwiązań do obsługi procesów produkcyjnych. Gotowy system obejmie działy sprzedaży, marketingu, księgowości, technologii i zabezpieczeń produkcji oraz dział jakości i rozwoju produktów.

 

Firma przyjęła również propozycję wdrożenia narzędzia do analiz biznesowych QlikView. W QlikView pracownicy mogą przeprowadzać wielowymiarowe analizy dotyczące sprzedaży, zakupów, stanów magazynowych, rozrachunków, transportu na najbardziej szczegółowym poziomie. Wdrożenie w firmie trwało dwa miesiące i objęło trzy obszary działalności firmy: controlling sprzedaży, finansowy oraz analizę not kaucyjnych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy