Innowacyjna flota wózków Li-Ion w Raben Wrocław

Innowacyjna flota wózków Li-Ion w Raben Wrocław

W związku z rozbudową wrocławskiego oddziału Raben firma zdecydowała się na przejście na zasilanie wózków widłowych w technologii litowo-jonowej oraz pozyskanie pojazdów w formule wynajmu długoterminowego z kompleksową obsługą serwisową.

Raben Logistics Polska oferuje usługi z zakresu dystrybucji krajowej i międzynarodowej oraz logistyki kontraktowej w tym magazynowania i szeroko pojętych usług dodanych. Dzięki ponad 3 tys. innowacyjnych środków transportu, kilkudziesięciu rozlokowanym w strategicznych punktach kraju nowoczesnym centrom logistycznym o łącznej powierzchni około 560 tys. mkw. oraz 3,8 tys. pracowników przedsiębiorstwo jest w stanie zapewniać swoim klientom sprawną obsługę ładunków. Firma stawia na ciągły rozwój i inwestuje w nowoczesne technologie. Jednym z obiektów, który został w ostatnim czasie rozbudowany i wyposażony w nowe rozwiązania transportu wewnętrznego, jest oddział Raben Logistics Polska we Wrocławiu.

Opis obiektu, w którym dokonano wdrożenia

W 2022 roku wrocławski oddział firmy Raben rozbudował sieć swoich połączeń międzynarodowych, zapewniając szybkie dostawy ładunków z Wrocławia i okolic do Austrii, Czech, na Litwę i Węgry. Przepustowość magazynu cross-dockowego o powierzchni 8 tys. mkw. przekracza 50 tys. przesyłek miesięcznie. Jest to równoznaczne z rozładunkiem i załadunkiem około 3 tys. samochodów ciężarowych. – Położenie geograficzne Wrocławia naturalnie sprzyja uruchamianiu połączeń w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Bezpośrednie, codzienne wyjazdy z Wrocławia pozwalają nam na tworzenie indywidualnych rozwiązań logistycznych i skrócenie czasu dostaw, co buduje przewagę konkurencyjną naszych klientów jak również optymalizuje ich koszty. Jest to szczególnie istotne w perspektywie aktualnych trendów w gospodarce – komentuje Jakub Choma, dyrektor dystrybucji międzynarodowej regionu. By umożliwić sprawną obsługę nowych połączeń, zdecydowano się na wzmocnienie floty intralogistycznej oddziału.

Rozwiązanie

W związku z rozbudową wrocławskiego oddziału firma Raben zdecydowała się przejść na nowy model pozyskiwania wózków widłowych oraz ich zasilania. – Myśląc o rozwoju Raben Wrocław podjęliśmy decyzję o skorzystaniu z usługi wynajmu długoterminowego z obsługą Full Service oraz zastosowaniu akumulatorów w technologii litowo-jonowej. W procesie doboru dostawcy na znaczeniu zyskała kompleksowa obsługa kontraktu, opieka mobilnych techników i łatwość kontaktu z doradcą techniczno-handlowym. Najciekawszą z tej perspektywy ofertę przedstawiła firma STILL – relacjonuje Maciej Kaiser, Menedżer Operacyjny Raben Logistics Polska. Sprzęt STILL jest używany w kilkunastu oddziałach Raben w całej Polsce. Największą popularnością cieszą się elektryczne wózki widłowe serii RX 20. W zależności od specyfiki wykonywanych zadań, w magazynach Rabena zastosowanie znajdują także:

Firma korzysta także ze szkoleń Akademii Bezpieczeństwa STILL, podnosząc kwalifikacje operatorów, a w efekcie – poziom bezpieczeństwa. – W oddziale Raben we Wrocławiu zastosowanie znajdują elektryczne wózki czołowe RX 20 oraz wózki unoszące z platformą dla operatora serii EXH-S. Pojazdy zasilają nowoczesnymi baterie w technologii litowo-jonowej, a nasza współpraca opiera się na modelu wynajmu długoterminowego Full Service – relacjonuje Wiesław Matela, Senior Manager ds. Klientów Strategicznych STILL Polska.

Efekt wdrożenia

Pozyskanie solidnych i wydajnych wózków widłowych wraz ze zwiększającymi elastyczność ich eksploatacji akumulatorami Li-Ion oraz pakietem usług serwisowych pozwoliło zaspokoić zapotrzebowanie na zwiększoną przepustowość magazynu i zwolnić część zasobów Raben na inne cele. – Od lat cenimy niezawodność produktów firmy STILL. Jesteśmy zadowoleni także z przejścia na technologię litowo-jonową i wynajem długoterminowy w formule Full Service. Zarówno bezobsługowe akumulatory z możliwością szybkiego ładowania jak i delegowanie obsługi floty na dostawcę pozwalają nam poświęcić więcej czasu na kreowanie wartości dodanej dla naszych klientów – mówi Maciej Kaiser. – STILL sprawdził się w procesie tej zmiany jako dostawca niezawodnych wózków i technologii Li-Ion, doradca i firma kompleksowo obsługująca codzienne funkcjonowanie floty. Z całą pewnością będziemy kontynuować współpracę w przyszłości – podsumowuje Menedżer Operacyjny Raben Logistics Polska. Na podstawie doświadczeń Raben można stwierdzić, że szkolenia w ramach Akademii Bezpieczeństwa STILL, zastosowanie wózków widłowych w technologii litowo-jonowej oraz korzystanie z usług serwisowych STILL to skuteczne sposoby na poprawę bezpieczeństwa pracy i wydajności floty oraz maksymalizację produktywności.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy