InPost rozrasta się w parkach P3 Logistic Parks

InPost rozrasta się w parkach P3 Logistic Parks

P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą InPost umowy na wynajem łącznie ponad 43 tys. m2  w parku P3 Piotrków,  z czego większość, bo ponad 36 tys. m2, to nowe umowy, a więc ekspansja najemcy w tej lokalizacji. Ponadto w ostatnim czasie P3 przekazało firmie InPost dedykowany magazyn miejski o powierzchni blisko 8.300 mpołożony przy ul. Faradaya w Warszawie.

InPost to lider w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych i pierwsza firma w Polsce, która stworzyła sieć urządzeń Paczkomat®. W parku P3 Piotrków najemca posiada już swoją główną sortownię. Po zwiększeniu zajmowanej powierzchni wynikającej z nowo podpisanych umów, Inpost wynajmuje łącznie niemal 73 tys. m2 i jest tym samym jednym z największych najemców w tej lokalizacji. 

Iwona Sadowska, Interim Head of Leasing w P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Naszym założeniem jest stworzenie najemcom możliwości do dalszego rozwoju i wspieranie naszych wieloletnich partnerów w osiąganiu sukcesu. Jako deweloper magazynowy dostarczamy obiekty w kluczowych lokalizacjach logistycznych, co pozwala firmom takim jak InPost, która zasłynęła ze stworzenia najnowocześniejszej w Polsce sieci paczkomatów, optymalizować łańcuchy dostaw i jeszcze sprawniej dostarczać przesyłki na terenie całego kraju. Ponad dwukrotne powiększenie wynajmowanej powierzchni w parku P3 Piotrków przez firmę InPost to potwierdzenie, że Piotrków jest doskonałą lokalizacją do prowadzenia działalności magazynowo-dystrybucyjnej na terenie kraju.

W ramach nowo podpisanych umów Inpost zajmuje w jednej z hal w P3 Piotrków łącznie 42.246 m2 powierzchni magazynowej oraz 1.447 m2 powierzchni biurowo-socjalnej. Na terenie obiektu najemca prowadzi obsługę logistyczną klienta biznesowego w ramach InPost Fulfillment.  To kompleksowa usługa powstała na potrzeby rynku B2B e-commerce, która pozwala na niemal całkowity outsourcing procesów logistycznych. W ramach niej przedsiębiorcy mogą skorzystać z przestrzeni magazynowej, pakowania, wysyłki zamówień czy obsługi zwrotów towarów. Dzięki temu, że magazyny znajdują się w parku P3 Piotrków, w bezpośrednim sąsiedztwie głównej sortowni Inpost, oferowany czas wysyłki towarów może być skrócony do minimum.

Z kolei nowopowstały budynek dla InPost położony w północnej części Warszawy, nieopodal drogi ekspresowej S8 i zaledwie 12 km od centrum, będzie pełnił rolę sortowni obsługąjącej część miasta. Obiekt został w pełni zaprojektowany na potrzeby najemcy oraz zrealizowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Poleć ten artykuł:

Polecamy