InPost wynajmuje więcej powierzchni w P3 Piotrków

InPost wynajmuje więcej powierzchni w P3 Piotrków

P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą InPost umowę na wynajem 10 882 mkw. w parku P3 Piotrków. Na nowoczesnej powierzchni magazynowo- biurowej prowadzone będą procesy logistyczne w ramach usługi oferowanej przez operatora firmom z branży e-commerce – InPost Fulfillment.

To już kolejna powierzchnia, którą InPost przeznaczy do obsługi klientów zajmujących się handlem online. Zaledwie kilka miesięcy temu, również na ten cel, operator wynajął 6153 mkw. w innym magazynie na terenie parku P3 Piotrków. Łącznie z główną sortownią firma zajmuje w Piotrkowie już ponad 35 000 mkw.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – InPost to jeden z najemców, który działa w parku P3 Piotrków niemal od początku jego istnienia. Zawsze staramy się, aby klienci mogli się rozwijać w naszych obiektach, niezależnie od zmian rynkowych oraz tego, jak bardzo i jak szybko zmienia się skala ich działalności. Kolejne podpisywane umowy są dla nas potwierdzeniem, że udaje nam się sprostać wyznaczonym celom.

InPost Fulfillment to usługa kompleksowej obsługi procesów magazynowych na potrzeby rynku B2B e-commerce. W jej ramach przedsiębiorca może skorzystać m.in. z przestrzeni magazynowej InPost, zautomatyzowanego procesu przetwarzania zamówień oraz ich finalnego kompletowania i nadawania. Dzięki temu, że obiekty dedykowane usłudze fulfillment znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie głównej sortowni operatora zlokalizowanej także w parku P3 Piotrków, czas wysyłki jest skrócony do minimum.

Rafał Brzoska, prezes InPost, mówi: – Wprowadzając kilka miesięcy temu do naszej oferty nową usługę – InPost Fulfillment chcieliśmy zdjąć z małych sklepów sprzedających swoje produkty online ciężar logistyki – magazynowania, kompletacji i wysyłki zamówień. Duże zainteresowanie usługą spowodowało, że zdecydowaliśmy się na wynajęcie i przeznaczenie pod procesy InPost Fulfillment jeszcze większej powierzchni w parku P3 Piotrków.”

P3 Piotrków to jeden z największych parków magazynowych w Polsce Centralnej – znajduje się w Woli Bykowskiej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, na przecięciu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S8. Jego lokalizacja pozwala na sprawne prowadzenie dystrybucji na cały kraj. P3 posiada grunt umożliwiający dalszą rozbudowę parku o dodatkowe 230 000 mkw. powierzchni najmu.

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy