Inteligentna kastomizacja

Inteligentna kastomizacja

Lider rynku elektrotechnicznego TIM S.A. zakończył wdrożenie systemu klasy WMS. Dostawcą oprogramowania była firma Mantis Polska.

Spółka TIM posiada jeden z najnowocześniejszych magazynów w Polsce , a co za tym idzie zindywidualizowane potrzeby związane z jego obsługą. Sieć dystrybucyjną firmy tworzy potężne Centrum Logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw. ulokowane w Siechnicach k/Wrocławia oraz 30 oddziałów terenowych.

Zaimplementowany przez firmę Mantis system oprócz standardowych procesów magazynowych obsługuje również urządzenia do konfekcjonowania kabli i przewodów, sortownię, przenośniki automatyczne, 3 –poziomową strefę antresoli dla towarów małogabarytowych. System współpracuje z automatyczną układnicą obsługującą składowanie bębnów, jest także zintegrowany ze strefą regałów działającą w systemie Pick by Light. Integracji z automatyką magazynową dokonano dzięki zastosowaniu ustandaryzowanego narzędzia informatycznego Mantis Automation. Zarówno w Centrum Logistycznym, jak i w pozostałych oddziałach w trakcie wdrożenia konsultanci Mantis spotkali się z różnorodnością systemów składowania, procesów, jak i artykułów. Kluczem do sukcesu była inteligentna customizacja, która pozwoliła doskonale dopasować możliwości oprogramowania do potrzeb klienta.

Dzięki implementacji systemu zrealizowano m.in. tak ważne dla TIM S.A.cele jak zwiększenie wydajności pracy, minimalizacja ilości błędów, możliwość kompleksowej obsługi klientów zarówno w tradycyjnych kanałach sprzedaży, jak i kanale internetowym.

Poleć ten artykuł:

Polecamy