Intermec współpracuje z ecom instruments

Intermec, Inc. i ecom instruments, producent rozwiązań mobilnych o konstrukcji samoistnie bezpiecznej (zabezpieczającej przed wybuchem), rozpoczęły partnerską współpracę. Kooperacja ma na celu wyprodukowanie w 2012 roku innowacyjnego i zabezpieczonego przed wybuchem komputera przenośnego.

Urządzenie będzie przeznaczone dla klientów poszukujących rozwiązań do zastosowania w niebezpiecznych (zagrożonych wybuchem) środowiskach pracy. W ramach współpracy wykorzystane zostanie doświadczenie Intermec w produkcji komputerów mobilnych o wzmocnionej obudowie do pracy w trudnych warunkach, oraz firmy ecom w budowie urządzeń przenośnych o konstrukcji samoistnie bezpiecznej – zabezpieczającej przed wybuchem. Wszystko to celem wprowadzenia na rynek wysokiej jakości rozwiązań posiadających certyfikaty dopuszczające zastosowanie w obszarach niebezpiecznych (zagrożonych wybuchem).

 

Oferowana przez ecom technologia zapewnia uzyskanie wymaganych w różnych częściach świata certyfikatów, pozwalających na użytkowanie urządzeń w środowiskach zagrożonych wybuchem. Poczynając od obowiązujących na całym świecie certyfikatów IECEx czy obowiązujących w Europie certyfikatów ATEX, aż po obowiązujące w Ameryce Północnej pozwolenia NEC wymagane m.in. przez rafinerie, zakłady chemiczne i firmy farmaceutyczne.

Poleć ten artykuł:

Polecamy