International Paper sprzedaje Kwidzyn

International Paper sprzedaje Kwidzyn

International Paper, amerykański producent z branży papierniczej, po blisko 30 latach postanowił sprzedać największy zakład z tej branży w Polsce. Ogromna fabryka w Kwidzynie, zatrudniająca około 2300 osób, trafi w ręce austriackiej spółki Mayr-Melnhof Karton AG.

Na początku grudnia International Paper ogłosił zamiar przekształcenia swojej działalności w zakresie papieru drukowanego w samodzielną spółkę notowaną na giełdzie, aby skoncentrować się na działalności w zakresie opakowań z tektury falistej i włókien chłonnych. Sprzedaż Kwidzyna pozwoli pozyskać dodatkowy kapitał i przyspieszyć transformację organizacji.

Kwota transakcji opiewa na 670 mln euro i podlegnie korekcie po uwzględnieniu kwot zadłużenia i kapitału obrotowego w momencie zamknięcia. Transakcja ma być zamknięta w trzecim kwartale 2021 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków i zgód organów regulacyjnych.

Fabryka w Kwidzynie ma roczne zdolności produkcyjne do produkcji 740 000 ton tektury składanej, niepowlekanego arkusza papieru, papieru specjalnego oraz masy celulozowej na czterech maszynach. Kupno zakładu znacząco powiększy obecność operacyjną Mayr-Melnhof Karton AG w Polsce – spółka u nas cztery fabryki, ale znacznie mniejsze.

Poleć ten artykuł:

Polecamy