Intralogistyka dla firm 3PL- wybór czy konieczność?

Intralogistyka dla firm 3PL- wybór czy konieczność?

Czy wiesz, jak sprostać ciągle zmieniającemu się portfolio klientów bez reorganizacji magazynu co kilka lat? Podczas jednoczesnej obsługi kilku klientów jako zewnętrzna firma logistyczna (3PL), krytycznym aspektem jest, aby każda z części magazynu mogła obsłużyć szeroki zakres produktów oraz łatwo się adaptować do zmian następujących u klientów oraz w zakresie ich potrzeb.

Oprócz tak tradycyjnych wyzwań, dochodzi dalsze wyzwanie związane z zapotrzebowaniem na dostawy oraz brakami kadrowymi. W miarę jak łańcuchy dostaw zmieniają się z liniowych w bardziej złożone sieci, w jaki sposób usługodawcy zewnętrzni mogą pozostać o krok do przodu?

Wraz ze wzrostem sprzedaży on-line zmieniają się wymagania i zachowania klientów – dostawa następnego lub nawet tego samego dnia to obecnie standard. Wyzwaniem jest zarządzanie rosnącą liczba zamówień oraz ich realizacją tak, by spełnić zapotrzebowania.

Odpowiedzią może być zautomatyzowana komplementacja zamówień oraz rozwiązania w zakresie ich konsolidacji. Wiele magazynów i centrów dystrybucji wykorzystuje strategię stref kompletacji w celu skutecznego pobierania, pakowania i wysyłania zamówień. Zautomatyzowana konsolidacja zamówień przed wysyłką lub pakowaniem jest krytyczna dla skutecznego wykorzystania przestrzeni, siły roboczej i inwestycji kapitałowych.

Korzyści automatyzacji:

  • Zarządzanie sezonowym wzrostem zapotrzebowania oraz wysoką wydajnością
  • Skrócenie długiego czasu poszukiwania lub chodzenia i eliminacja opóźnień dostaw
  • Łatwa adaptacja do nowych klientów oraz zmieniających sie wymagań magazynowych

Inteligentna logistyka wewnętrzna

Dzięki dziesięcioleciom praktycznego doświadczenia w zakresie współpracy z magazynami na całym świecie Kardex rozumie, jak wykorzystywać automatykę w celu ulepszenia logistyki wewnątrzmagazynowej i wsparcia firm, aby mogły zapewnić innowacyjną i bezkonkurencyjną logistykę wewnętrzną. Modułowe rozwiązania Kardex gwarantują sprawną komplementację i płynny przepływ materiałów.

Dlaczego warto automatyzować?

„Rynek globalnych usługodawców zewnętrznych (3PL) wyceniono w roku 2020 na około 1 miliard USD a do roku 2026 spodziewany jest wzrost tej wartości do ponad 1,75 miliarda USD.” 1 Ponieważ coraz więcej firm zwraca się do firm 3PL, będą one wymagać odpowiednich narzędzi w celu wsparcia i zatrzymania klientów. Automatyzacja to już nie jest wybór, lecz konieczność.

Dysponując najlepszymi możliwościami, począwszy od pionowego, poziomego i modułowego zautomatyzowanego składowania, systemów odzyskiwania, po zintegrowany transport materiałów, Kardex oferuje elastyczne, skalowalne i opłacalne portfolio rozwiązań, opracowane w celu zaspokojenia wyjątkowych potrzeb naszych klientów.

Rozmaite strategie komplementacji i pobierania zamówień, w tym Kardex Color Pick System oraz Kardex Frame Pick System potrafią skutecznie zwiększyć lub zredukować siłę roboczą, przyspieszyć pobieranie zamówień, zminimalizować błędy, zredukować chodzenie i zapewnić ergonomiczne warunki pracy, jak również zoptymalizować przestrzeń i powierzchnię składowania.

Zarządzanie obecnym i przyszłym wzrostem

Cygnia, zlokalizowana w Anglii, to cyfrowy sektor komplementacji on-line firmy Wincanton, zapewniającej rozwiązania logistyczne dla szerokiej gamy firm detalicznych działających w zróżnicowanych kanałach sprzedażowych, Cygnia potrzebowała rozwinąć swoją pojemność magazynową oraz znaleźć rozwiązanie, jak skutecznie zwiększyć wydajność magazynową dla sprostania obecnym i przyszłym zapotrzebowaniom.

Kardex stworzył dedykowane rozwiązanie, które obejmowało zainstalowanie sześciu 9,8 metrowych jednostek Kardex Megamat 650 oraz systemu Kardex Color Pick – całość została bezproblemowo zrealizowana dzięki oprogramowaniu do zarządzania magazynowego i wbudowana w istniejący system. Rozwiązanie to pomogło uwolnić do ponad jednej trzeciej powierzchni magazynowej Cygnia, skrócić czas przejazdów i zwiększyć wydajność, jak również dostarczyło nieprzewidzianych oszczędności w czasie i dostępności. Jeśli perspektywy wzrostu spełnią się, w przyszłości planuje się dostarczenie kolejnych skalowalnych jednostek.

Skuteczna konsolidacja zamówienia

Hella Distribution GmbH to dostawca usług logistycznych o długoletnim doświadczeniu w przemyśle motoryzacyjnym. Codziennie ze swojej siedziby w Niemczech firma wysyła 2000 zamówień do klientów na całym świecie. Hella Distribution wybrała firmę Kardex w celu wdrożenia skutecznego i ergonomicznego procesu konsolidacji zamówień. Mając za zadanie przejście od ręcznego ładowania kartonów na palety, i składowania ich do chwili zapotrzebowania, do metody zautomatyzowanej, Kardex zainstalował sześciometrowy Kardex Compact Buffer z trzema oknami dostępowymi oraz technologią przenośników. Rozwiązanie to działa jako bufor w zakresie konsolidacji oraz wstępnie sortuje elementy oczekujące na wysyłkę.

Określone zapotrzebowania i usługi dodane

Od roku 1999, Nagel-Group obsługuje magazyn o kontrolowanej temperaturze w Reichenbach an der Fils dla niemieckiego producenta czekolady. Towary dostarczane wózkiem elektrycznym z fabryki są tymczasowo składowane w obszarach złożonych z 16 000 palet w dwóch odrębnych strefach w kontrolowanej temperaturze. Towary konfekcjonowane są w celu sprzedaży klientom końcowym i wysyłane do sprzedawców detalicznych. W roku 2000, firma będąca poprzednikiem Kardex dostarczyła sześć automatycznych układnic magazynowych, dwa wózki przesuwne, dwa pionowe urządzenia do przenoszenia oraz kompletną technologię przenośników, w tym system sterowania oraz system kontroli przepływu materiałów. W roku 2019 firma Kardex zmodernizowała technologię przenośników dla magazynu wysokiego składowania oraz osiem układnic – z których dwie zostały dostarczone przez producenta zewnętrznego. Firma skoncentrowała się na wymianie niekompletnych komponentów i zainstalowaniu nowej technologii sterowania w celu zagawarantowania ciągłości dostępności systemu.

Doświadczenie w branży 3PL

Kardex to globalny partner branży 3PL, oferujący niestandardowe rozwiązania z zakresu logistyki wewnętrznej dostosowane do indywidualnych potrzeb szerokiej gamy sektorów przemysłowych. Dzięki dekadom współpracy z małymi i dużymi firmami w każdym zakątku świata, jako pierwsi dostrzegliśmy wyjątkowe potrzeby i wyzwania każdej z firm w zakresie procesów magazynowania i produkcji. Rosnący nacisk na ulepszenie organizacji magazynu, poszukiwanie wiedzy od czego rozpocząć może być przytłaczające. Kardex może pomóc Ci krok po kroku przejść w świat zautomatyzowanej logistyki

1 Global Third-Party Logistics (3PL) Market – Growth, Trends, COVID-19 Impact, and Forecasts (2021–2026); https://www.researchandmarkets.com/reports/4756808/global-third-party-logistics-3pl-market; May 2021.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy