Inwestycja wspólnymi siłami

Inwestycja wspólnymi siłami

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji – obie trafiły do przedsiębiorców z Limanowej, którzy połączyli siły, by zakupić teren pod inwestycje. Dzięki temu powstaną nowe zakłady, a przedsiębiorcy zainwestują łącznie blisko 27 milionów złotych.

Dwaj przedsiębiorcy z Limanowej postanowili połączyć siły i utworzyli konsorcjum, by razem stanąć do przetargu na zakup działki. Każdy z nich zrealizuje na zakupionym terenie odrębną inwestycję.

Gomi Mirosław Opiela w budowę i wyposażenie nowego zakładu zainwestuje 18.021.500,00 zł. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją gazów technicznych, w tym ciekłego azotu jako wyrobu medycznego.

Firma Handlowo-Usługowa „Jantar” Wiesław Koza zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych. Planowane koszty kwalifikowane tego przedsięwzięcia wynoszą 8.581.300,00 zł. Na zakupionych terenach również powstanie nowy zakład wraz zapleczem technicznym oraz wyposażeniem.

– Współpracujemy od lat, choć działamy w zupełnie innych branżach. Stąd pomysł wspólnych działań przy nowych inwestycjach – mówi Mirosław Opiela z firmy Gomi.

– Liczymy na to, że uda nam się szybko zrealizować planowane inwestycje – dodaje Wiesław Koza z firmy Jantar.

– Bardzo mnie cieszy współpraca firm przy realizacji inwestycji. W tym przypadku mamy do czynienia z małymi przedsiębiorstwami, które skutecznie zrealizowały pomysł wspólnego działania. Dzięki temu sprawnie mogły nabyć teren inwestycyjny. Z radością obserwuję takie inicjatywy, tym bardziej, że nowe zakłady to także nowe miejsca pracy w gminie – podsumwuje Tadeusz Zaremba, prezes zarządu KPT.

Poleć ten artykuł:

Polecamy