Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Na terenie Mielca i Lublina zainwestują firmy, które już prowadzą działalność gospodarczą w strefie. Dwa nowe projekty inwestycyjne będą rozwijane w lubelskiej podstrefie przez GT 85 Polska oraz ABM Greiffenberger Polska.

 

Pierwszy z inwestorów, producent przemysłowych urządzeń myjących planuje stworzyć profesjonalny dział badawczo-rozwojowy, którego podstawowym zadaniem będzie wdrożenie do seryjnej produkcji przedsiębiorstwa nowych technologii w obszarze swojej działalności. W tym celu spółka deklaruje inwestycje na poziomie ponad 4,5 mln zł, co pozwoli na zatrudnienie 10 nowych pracowników.

 

Z kolei firma ABM Greiffenberger Polska specjalizująca się w branży maszynowej (przekłądnie i silniki elektryczne) podjęła decyzję o realizacji nowego projektu inwestycyjnego polegającego na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu. W tym celu spółka zamierza zakupić maszyny i urządzenia takie jak m.in. piece do montażu termicznego oraz nowoczesne linie montażowe. Całe przedsięwzięcie o wartości 17 mln zł przyczyni się do utworzenia co najmniej 50 nowych miejsc pracy.

 

Na obszarze strefy w Mielcu nową inwestycję deklaruje firma Metalpol. To rodzinne przedsiębiorstwo produkuje różnego rodzaju sprężyny wykorzystywane w samochodach ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych.

 

W ramach nowej inwestycji szacowanej na 12 mln zł firma zamierza rozbudować istniejący kompleks produkcyjny o dodatkowe powierzchnie magazynowo-produkcyjne, utworzenie działu badawczo-rozwojowego oraz zakup niezbędnych urządzeń i parku maszynowego.

Poleć ten artykuł:

Polecamy