Inwestycje w czeskiej fabryce Rockwool Polska

Inwestycje w czeskiej fabryce Rockwool Polska

Grupa Rockwool Polska, lider na rynku skalnej wełny mineralnej, znów inwestuje w infrastrukturę przemysłową. Tym razem w fabryce Bohuminie w Czechach powstaje linia produkcyjna dedykowana wysoce specjalistycznym wyrobom izolacyjnym.

Wartość inwestycji wyniesie 160 mln zł. Nowa linia produkcyjna pozwala sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na materiały do izolacji technicznych, do instalacji ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Dzięki inwestycji poprawie ulegnie nie tylko jakość samych produktów, ale też efektywność produkcji oraz poziom świadczonych usług logistycznych. – Modernizacja czeskiego zakładu wpisuje się w szerszy plan strategiczny. Rockwool stale usprawnia park technologiczny fabryk zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej, podnosząc tym samym konkurencyjność produktów – komentuje Andrzej Kielar, Prezes Rockwool Polska.

 

Obszar działania Grupy Rockwool Polska obejmuje dziś siedem krajów: Polskę, Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę, Estonię i Węgry. Produkty dostarczane na te rynki produkowane są w 4 fabrykach: w rodzimych Cigacicach i Małkini oraz we wspomnianym Bohuminie (Czechy) i w Tapolcy na Węgrzech. – Mamy ambicje, wizję i predyspozycje. Nowe inwestycje to krok w stronę wzrostu poziomu jakości oraz rozszerzenia naszego portfolio produktowego. Rozwój, zarówno w obszarze produktów istniejących, jak i nowych, podnosi naszą konkurencyjność na rynku, a przede wszystkim pozwala sprostać coraz wyższym oczekiwaniom klientów na wszystkich rynkach, na których działamy– tłumaczy Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska.

 

Za liderem rynku stoją poważne liczby. Na regularnie podejmowane inwestycje w poprawę ochrony środowiska oraz modernizację i budowę nowych linii produkcyjnych Rockwool Polska wydał już ponad miliard złotych. Dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu firma produkuje dziś kilkaset tysięcy ton skalnej wełny mineralnej rocznie, zatrudniając przy tym około 1450 pracowników w 7 krajach. Produkty Rockwool są obecne m.in. na Stadionie Narodowym, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w Starym Browarze w Poznaniu czy w Floating Arena w Szczecinie. – Należące do nas fabryki należą do jednych z najwydajniejszych zakładów w całej Grupie Rockwool. O naszym dynamicznym rozwoju świadczy fakt, że zarówno nasze produkty, jak i sama firma, otrzymały dotychczas ponad 50 wyróżnień i nagród – podsumowuje Andrzej Kielar.

 

Fot. Rockwool Polska

Poleć ten artykuł:

Polecamy