Inwestycje w Katowickiej SSE pod znakiem MŚP

Inwestycje w Katowickiej SSE pod znakiem MŚP

To będzie rok MŚP w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do grona inwestorów na terenach strefy dołączają kolejni mali i średni przedsiębiorcy.

ANRO, firma poligraficzno-handlowa, w ciągu 3 najbliższych lat zainwestuje w Zawierciu ponad 20 mln zł, wybuduje halę produkcyjną z zapleczem magazynowym oraz socjalno-biurowym, gdzie stworzy 5 nowych miejsc pracy, a utrzyma blisko 90.

Nowy obiekt inwestor wyposaży m.in. w cyfrową maszynę do druku wąskowstęgowego,linię konwertującą i uszlachetniającą umożliwiającą wykrawanie etykiet lub sztancowanie semi-rotacyjne, cyfrowy ploter do druku płaskiego, czy cyfrowy ploter tnąco-frezujący.

Z kolei Atepaa zainwestuje 8 mln zł w Bielsku-Białej. Podstawowym rodzajem działalności tej spółki jest produkcja kontraktowa mebli. Inwestor dąży do zwiększenia zdolności produkcyjnej firmy poprzez zakup działki o powierzchni 6900 m2 i budowę obiektu produkcyjno-magazynowego wraz z częścią biurową o łącznej powierzchni użytkowej 3500 m2. W planach inwestycyjnych jest także zakup linii do produkcji mebli domowych i garażowych.

Katowicka SSE S.A. obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. Obecnie działa w niej ponad 390 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 36 mld złotych i stworzyły 80.000 miejsc pracy.

Fot. Atepaa

Poleć ten artykuł:

Polecamy