Jak Consafe Logistics realizuje zrównoważony rozwój

Jak Consafe Logistics realizuje zrównoważony rozwój

Prognozy do 2030 roku wskazują, że do grona konsumentów dołączy aż 1,3 miliarda nowych osób, co spowoduje dużą presję na łańcuchy dostaw, aby dostarczać więcej, lepiej i szybciej. 

Wraz z rosnącym popytem oraz globalnymi celami klimatycznymi firmy stanowiące część łańcucha dostaw muszą działać z myślą o zrównoważonym rozwoju. Zarządzanie magazynem odgrywa jedną z kluczowych ról w tym procesie. 

W Consafe Logistics priorytetem jest kreowanie zrównoważonego rozwoju dla naszych pracowników, klientów oraz dla środowiska. 

Zrównoważony rozwój dla klientów 

Priorytetem Consafe Logistics jest wsparcie swoich klientów w długoterminowym wzroście i osiągnięciu celów biznesowych. Firma stawia na innowacje i trwałe partnerstwa, inwestując 13% naszych rocznych przychodów w badania i rozwój, aby dostarczać nowoczesne rozwiązanie klasy WMS. Dzięki bliskiej współpracy z klientami, firma jest w stanie lepiej zrozumieć ich wyzwania, obawy i postrzeganie firmy. 

Zrównoważony rozwój dla środowiska 

W trosce o naszą planetę, we wszystkich biurach wykorzystywana jest w 100% energia odnawialna. Ponadto, Consafe Logistics dąży do zapewnienia zrównoważonych rozwiązań w zakresie zakupów, podróży służbowych oraz zarządzania odpadami. Firma aktywnie angażuje się w podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko, w którym działa. Rozwiązanie do zarządzania magazynem Astro WMS® wspiera ekologiczne operacje magazynowe. Dzięki niemu użytkownicy mogą wybierać odpowiednie opakowania, zwiększać wypełnienie pojazdów oraz optymalizować trasy kompletacji zamówień, co skutkuje znacznym zmniejszeniem ich śladu węglowego. 

Zrównoważony rozwój dla pracowników 

Jeśli chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi Consafe Logistics zapewnienia pracownikom stabilną i długoterminową ścieżkę kariery, a także tworzy przyjazną atmosferę w firmie i dba o work-life balance. Cztery kluczowe aspekty, na których opiera się zrównoważone zarządzanie pracownikami: 

  • Zróżnicowanie i równość 
  • Wsparcie rozwoju indywidualnego 
  • Bezpieczeństwo i zdrowie 
  • Zaangażowanie 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem zrównoważonego rozwoju za rok 2022, aby poznać szczegóły naszych działań i zobaczyć, jakie cele osiągnęliśmy. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy