Janek Saareoks nowym Chief Commercial Officer w DB Schenker

Janek Saareoks nowym Chief Commercial Officer w DB Schenker

Z początkiem 2024 roku pochodzący z Estonii Janek Saareoks dołączył do zespołu odpowiedzialnego za zarządzanie sprzedażą w DB Schenker w siedmiu krajach klastra North & East Europe, tj.: w Białorusi, Estonii, Kazachstanie, Litwie,  Łotwie, Polsce i Ukrainie.

Jako Chief Commercial Officer, Janek Saareoks odpowiada za międzynarodowy zespół KAM (Key Account Management) i tym samym pozyskiwanie nowych oraz rozwój już obecnych kluczowych klientów firmy, a przede wszystkim tworzenie i realizację strategii handlowej operatora, będącego liderem w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw oraz rozwiązań logistycznych w obszarze transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego.

– Po raz pierwszy zdarzyło się, że na czele zespołu sprzedaży w klastrze NEE staje osoba nie z Polski. Od ubiegłego roku działamy zgodnie z nową strategią, której częścią jest wzmacnianie myślenia regionalnego. Obecnie priorytetem jest pogłębienie integracji, i zacieśnienie współpracy pomiędzy wszystkimi krajami – mówi Janek Saareoks, Cheif Commercial OfficerDB Schenker NEE

Janek Saareoks posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży logistycznej i transportowej. Na swoim koncie ma sukcesy w prowadzeniu i zarządzaniu operacjami logistycznymi na dużą skalę, ze szczególnym uwzględnieniem usług dystrybucji i magazynowania dla sektora spożywczego i retail. Z DB Schenker związany jest od 2013 roku jako Managing Director w Estonii, gdzie zdobył dogłębną wiedzę na temat nowoczesnych praktyk logistycznych. W ciągu ostatnich czterech lat zarządzał operacjami logistycznymi w krajach Bałtyckich.

Tomasz Pyka, dotychczasowy Chief Commercial Officer, od sierpnia ubiegłego roku pełni rolę VP Airfreight Cluster NEE, zarządzając biznesem lotniczym w DB Schenker.

Poleć ten artykuł:

Polecamy