Janus International wkracza do Polski z Prologis

Janus International wkracza do Polski z Prologis

Janus International Group, Inc. (“Janus”), wiodący światowy dostawca produktów self-storage i powiązanych technologii kontroli dostępu, z radością ogłasza otwarcie swojego nowego zakładu produkcyjnego w budynku DC4 w Prologis Park Wrocław III. Inwestycja w najnowocześniejszy polski zakład stanowi kamień milowy dla Janus i branży self-storage w Europie.

– Jako wiodący na rynku producent systemów self-storage i jedyny dostawca kompleksowych rozwiązań, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność na Polskę. Doskonałość operacyjna leży u podstaw naszej działalności, a nasze utalentowane zespoły produkcyjne w Wielkiej Brytanii i Polsce są zaangażowane w wytwarzanie wysokiej jakości, zaawansowanych i zrównoważonych produktów. Chcemy podziękować wszystkim naszym partnerom, w tym Prologis, Argon Legal i Cushman & Wakefield. Z niecierpliwością czekamy na rozwój nowej generacji europejskich obiektów self-storage – mówi Colin Jeromson, Dyrektor zarządzający, Janus International Europe Ltd.

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowo-biurowa o całkowitej powierzchni 49 000 m2. Obiekt został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw zarówno dla rynków lokalnego, europejskiego, jak i globalnego. Ten strategicznie położony park logistyczny, w stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, ten również został poddany akredytacji BREEAM.

– Segment self-storage jest obiecujący, jeśli chodzi o polski sektor powierzchni magazynowych. A apetyty inwestorów na realizację tego typu inwestycji mogą być tym większe, że polski rynek jest wciąż w początkowej fazie rozwoju. Tym bardziej cieszymy się, że możemy doradzać firmie Janus w jej ekspansji w Polsce. Jestem przekonany, że nowa fabryka Janusa we Wrocławiu będzie nowym impulsem do rozwoju firmy w Europie, a nasza współpraca będzie się umacniać wraz z kolejnymi inwestycjami – dodaje Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Agency Poland, Head of E-Commerce CEE, Cushman & Wakefield.

Park przyjazny dla biznesu

Obiekt został zaprojektowany przede wszystkich z myślą o funkcjonalności, a towarzysząca mu infrastruktura spełnia najwyższe standardy. Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura są oświetlane najwyższej jakości systemem LED. Czujniki ruchu są programowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek jest wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Ponadto jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

– Budynek DC4 otrzyma certyfikat BREEAM i jest to ogromna radość, wiedzieć że nasze starania w zakresie zrównoważonego rozwoju zostaną docenione. Dziękujemy firmie Janus za zaufanie i cieszymy się na naszą współpracę! – powiedział Marcin Kruszewski, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Park przyjazny pracownikom

Szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach, czynią ten park miejsce, przyjaznym do pracy. W ramach programu PARKLife™, na najemców czekają miejsca odpoczynku, wiaty grillowe czy biblioteki BookBox. Dodatkowo Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz całodobową ochronę. Dla osób preferujących inne środki transportu zostały przygotowane wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy