Jeremy Cordery w Radzie Dyrektorów MDC2

Jeremy Cordery w Radzie Dyrektorów MDC2

Firma deweloperska MDC2 ogłosiła nowe powołanie do Rady Dyrektorów. Nowym członkiem został Jeremy Cordery, dyrektor ds. operacyjnych i budowlanych oraz jeden z założycieli firmy. Nowa nominacja zapewni dalszy rozwój spółki MDC2.

Rolą Rady Dyrektorów jest świadczenie niezależnego, długoterminowego doradztwa strategicznego oraz nadzór nad działalnością spółki, które będą realizowane w oparciu o trzy filary: jeden rynek (Polska), jeden sektor (powierzchnie magazynowe) i jeden zespół.
– Cieszę się, że od początku mogę być częścią niesamowitej historii MDC2. Jesteśmy młodą, dynamiczną firmą. Doświadczenie i energia naszego zespołu inspirują nas wszystkich i nie możemy się doczekać, aby stać się pozytywną częścią narracji w niezwykłej historii polskiego rynku nieruchomości – powiedział Jeremy Cordery.
– Nasz cel wdrożenia światowej klasy zarządzania został właśnie osiągnięty – skomentował Hadley Dean, założyciel MDC2. – Powołanie Jeremy’ego to kluczowe wydarzenie dla całej firmy. Pozwoli nam osiągnąć cel, jakim jest zdobycie pozycji wiodącego dewelopera powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce, neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, wyróżniającego się prospołecznymi i transparentnymi działaniami.
Jeremy Cordery, dyrektor ds. operacyjnych i budowlanych oraz założyciel, odpowiada za dyrektywy ESG, kwestie budowlane, ład korporacyjny, działanie zgodne z przepisami prawa i zapewnienie właściwego nadzoru prawnego. Jeremy ma ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze nieruchomości zdobyte w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach pełnienia stanowisk na poziomie partnera, dyrektora i członka zarządu w ramach dużych brytyjskich spółek PLC (Public Limited Company) oraz inwestorów Private Equity i HNW (High-Net-Worth). Ostatnio był odpowiedzialny za budowę projektu biurowego o powierzchni 300 000 mkw. dla Brookfield Properties.

Na początku swojej działalności spółka MDC2 powołała Radę Dyrektorów w składzie: David Henriques – prezes, Rob Trevor – dyrektor (non-executive director) oraz Jeremy Cordery – członek Rady Dyrektorów. Członkowie Rady pełnią rolę doradczą i wspierającą w tematach dotyczących działań prospołecznych, biznesu, prawa, ryzyka natury prawnej, a także wnoszą do firmy świeże i innowacyjne spojrzenie na biznes. MDC2 jest pierwszym deweloperem powierzchni przemysłowych, który powołał na polskim rynku niezależną Radę Dyrektorów.

(MDC2)

Poleć ten artykuł:

Polecamy