Jungheinrich automatyzuje magazyn dla Coca-Cola HBC

Jungheinrich automatyzuje magazyn dla Coca-Cola HBC

Firma Jungheinrich buduje w Radzyminie automatyczny magazyn dla Coca-Cola HBC. Rozwiązanie obejmuje rozbudowę istniejącego obiektu i wyposażenie go w najnowocześniejszą technologię. Niektóre prace budowlane są przeprowadzane podczas bieżącej działalności firmy. Oddanie do użytku planowane jest w 2022 roku.

Celem projektu jest wykorzystanie w pełni dostępnej przestrzeni, zwiększenie pojemności i przepustowości magazynu. Ekspert w dziedzinie intralogistyki, firma Jungheinrich z siedzibą w Hamburgu, realizuje magazyn typu silo o wysokości 42 m i długości 60 m. Rozwiązanie zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnej wysokiej wydajności przeładunkowej. Magazyn składa się z czterech korytarzy roboczych i zapewnia miejsce na 14 000 palet z napojami, które można przechowywać na podwójnej głębokości. Wszystkie procesy w magazynie są w pełni zautomatyzowane. Eksperci Jungheinrich zaprojektowali obiekt z możliwością dalszej rozbudowy: dodatkowe korytarze robocze można łatwo dobudować w przyszłości, nie wstrzymując pracy magazynu.
Nowe rozwiązanie firmy Jungheinrich usprawnia także transport z obszaru produkcji. W tym celu hamburski ekspert w dziedzinie intralogistyki przebudował i rozbudował istniejący systemy przenośników: system monorail, zainstalowany w łączniku napowietrznym jest teraz sercem magazynu w Radzyminie. Transportuje gotowe butelki do miejsc składowania – zarówno w nowym magazynie silo, jak i w istniejącym magazynie automatycznym. Indywidualnie dopasowana do klienta koncepcja firmy Jungheinrich umożliwia optymalny przepływ materiałów między różnymi obszarami w zakładzie.
Szymon Matulka, BU Engineering Manager Poland & Baltics w Coca-Cola HBC: – To wyjątkowe rozwiązanie. Dzięki zautomatyzowanemu magazynowi wysokiego składowania i ulepszonym trasom transportowym wyznaczamy standardy w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. W ten sposób zapewniamy niezmiennie wysoką dostępność naszych produktów.
Układnice firmy MIAS, spółki-córki Jungheinrich, odpowiadają za szybkość procesów w automatycznym magazynie paletowym: ładunki do siedmiu ton mogą być odkładane i pobierane z dużą prędkością. Również te urządzenia można w razie potrzeby rozbudować w przyszłości. Ponadto wymieniono dotychczasowy system zarządzania magazynem (WMS). W przyszłości Coca-Cola HBC będzie korzystać tylko z jednego systemu WMS dla całego magazynu. Oprogramowanie pomaga optymalizować procesy, takie jak na przykład dystrybucję towarów do różnych lokalizacji magazynowych.
Lech Sowiński, Project Manager Technical Sales ASRS w Jungheinrich: – Dla nas w Jungheinrich najnowocześniejsza intralogistyka oznacza wydajne i ekonomiczne koncepcje magazynowania. To właśnie oferuje rozwiązanie, które zaprojektowaliśmy dla Coca-Cola HBC w Polsce. Nowy magazyn wyróżnia się zoptymalizowanym przepływem materiałów. Ponieważ wszystkie rozwiązania pochodzą od jednego dostawcy, możliwa jest szybka integracja i optymalna komunikacja między systemami.

(Jungheinrich)

Poleć ten artykuł:

Polecamy