Kamaz-master i Goodyear po zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Kamaz-master i Goodyear po zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Rajd Dakar śledzi zapewne niejedna osoba z branży TSL, szczególnie zmagania aut ciężarowych. Goodyear przedłużył współpracę z zespołem Kamaz-master jako oficjalny dostawca opon. Ciężarówki wyruszą na trasę rajdu 3 stycznia 2021 roku.

Samochody ciężarowe biorące udział w Rajdzie Dakarze muszą jeździć na standardowych oponach, dostępnych dla każdego konsumenta czy floty. W poprzednim sezonie zespół Kamaz-master korzystał z opon Goodyear ORD Off Road, które sprawdziły się w zróżnicowanych warunkach i pomogły zespołowi zająć pierwsze i drugie miejsce na podium. 

– Sukces zespołu świadczy o zaawansowanych możliwościach trakcyjnych i trwałości karkasów naszych produktów terenowych w bardzo trudnych warunkach. Takich samych korzyści można oczekiwać od wszystkich opon Goodyear opracowanych z myślą o różnych zastosowaniach i branżach, na drogach i w terenie. Zarządzanie flotą często przypomina udział w wyścigu: każdy aspekt ma znaczenie, a celem jest dostarczenie towaru na czas, spełniając przy tym standardy jakości i oczekiwania klientów, optymalizując wydajność floty. Podobnie jak w Rajdzie Dakar, trzeba ufać sprzętowi i partnerom skomentował Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych w Europie.

– To był bardzo trudny rok. Pandemia utrudniła przygotowanie ciężarówek i wpłynęła na programy szkoleniowe załóg. Patrząc wstecz na miniony sezon i biorąc pod uwagę bezprecedensową sytuację, można go opisać jako intensywny i chaotyczny. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, że zostali z nami pomimo trudności – powiedział Władimir Czagin, szef zespołu KAMAZ-master. – Jesteśmy gotowi do wyścigu, ciężarówka jest bardzo solidna i dobrze wyposażona, w tym w najnowsze technologie. W Dakarze po raz kolejny chętnie pokażemy, co potrafimy, aby nie zawieść fanów.

Zespół ma duże oczekiwania wobec nowych, zaawansowanych rozwiązań technicznych i ulepszeń komponentów w ciężarówkach Kamaz-master Dakar 2021. 43. edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 3 stycznia w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej. Po przejechaniu pustyni Półwyspu Arabskiego, karawana wyścigowa dotrze 15 stycznia do wybrzeża Morza Czerwonego. Trasa będzie zupełną nowością dla zespołów – będzie wiodła przez wspaniałe wydmy, skaliste kaniony i szybkie odcinki, które sprawdzą możliwości ciężarówek, opon oraz umiejętności zespołów.

Kamaz-master wystawi w Dakarze cztery ciężarówki wyścigowe Kamaz-43509. W skład zespołu wchodzą aktualny mistrz Dakaru Andej Karginow, zwycięzca rajdu Silk Road 2019 – Anton Szybałow, a także Ajrat Mardiejew i Dmitri Sotnikow. Zespoły będą bronić mistrzowskich tytułów w klasyfikacji samochodów ciężarowych tego słynnego i wyczerpującego rajdu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy