Kolejna fabryka baterii na horyzoncie

Kolejna fabryka baterii na horyzoncie

Zanosi się na to, że kolejny inwestor planuje budowę fabryki baterii litowo-jonowych w Polsce. Dwie polskie spółki właśnie podpisały memorandum, które ma na celu budowę zakładu dla inwestora z Singapuru.

Memorandum podpisały POZBUD S.A., Elmodis Sp. z o.o. oraz Durapower Holdings PTE LTD.  POZBUD w ramach budowy będzie odpowiedzialny za kompleksową organizację produkcji – od przygotowania lokalizacji fabryki baterii, przez zabezpieczenie formalno-prawne inwestycji, organizację procesów produkcyjno-montażowych, po przygotowanie i organizację dystrybucji i promocji produktów.

Durapower odpowiadać będzie za udzielenie know – how w zakresie produkcji litowo-jonowych modułów i kompletnych pakietów, w tym systemów zarządzania bateriami. Elmodis natomiast, jako podmiot skoncentrowany na rynku Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) wspierać będzie współpracę dostarczając dedykowane rozwiązania do sterowania i optymalizacji magazynowania energii.

Planowana fabryka baterii ma mieć roczny potencjał produkcji baterii o pojemności 2GWh. Nie są jeszcze znane żadne szczegóły na temat potencjalnej lokalizacji czy kwoty inwestycji. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy