Kolejna inwestycja Hillwood na Dolnym Śląsku

Kolejna inwestycja Hillwood na Dolnym Śląsku

Rozpoczęła się budowa ostatniej części centrum logistycznego Hillwood Syców. Kolejny etap inwestycji dewelopera Hillwood Polska zakończy się jeszcze w tym roku i dostarczy na rynek 25,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4. Park składa się z dwóch budynków o docelowej powierzchni ponad 87 600 mkw.

– Duże zainteresowanie projektem w Sycowie skłoniło nas do rozpoczęcia kolejnej fazy inwestycji. Według założonego harmonogramu, nowa hala trafi na rynek już w czwartym kwartale tego roku. Park logistyczny Hillwood Syców wyróżniają nie tylko doskonała lokalizacja i dostęp drogi ekspresowej S8, a także dobry dostęp do kadry pracowniczej, ale również liczne rozwiązania zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju. Na terenie inwestycji powstała już farma fotowoltaiczna. Zainstalowane zostały również gniazda do ładowania samochodów elektrycznych, a zamiast części trawników założyliśmy łąki kwietne – mówi Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska. – Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i ważny punkt na logistycznej mapie Polski. Pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne magazyny, w pierwszych trzech kwartałach 2022 roku region zajmował czwarte miejsce w kraju. Firmy w tym okresie wynajęły na Dolnym Śląsku prawie 650 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej – dodaje.

Hillwood Syców to dwie hale magazynowe o wysokości 12 m., co pozwala najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Podobnie, jak we wszystkich inwestycjach Hillwood, w istniejących budynkach już zamontowano, a w nowopowstającym zostanie zamontowane oświetlenie LED.

W istniejących halach do wynajęcia pozostało ponad 12 tys. mkw. powierzchni co w połączeniu z rozbudową stawić będzie możliwość wynajęcia ponad 37 tys mkw.

– Rozbudowa istniejącego centrum logistycznego do bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Syców. Komercjalizacja projektu pokazuje, że nasza lokalizacja jest bardzo atrakcyjna dla nowych inwestorów. Cieszę się z bardzo dobrej współpracy z firmą Hillwood. Jej namacalnym efektem są już nowe miejsca pracy oraz znaczące wpływy z podatków. Razem budujemy ofertę i klimat dla nowych inwestycji w Sycowie – mówi Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

Poleć ten artykuł:

Polecamy