Kolejny AutoStore Blåklädera

Kolejny AutoStore Blåklädera

Firma Blåkläder, szwedzki producent wysokiej jakości odzieży roboczej, realizuje właśnie trzecią inwestycję w pełni zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne, jakim jest AutoStore, obsługiwany przez roboty.

AutoStore to system efektywnego składowania oraz kompletacji zamówień. Przypomina ogromny zestaw klocków, w tym przypadku pudełek. Tworzą one kolumny, a te natomiast siatkę. Po jej górnej powierzchni poruszają się roboty, których zadaniem jest pobieranie pudełek z zawartością wskazaną przez personel oraz ich dostarczanie do bramki kompletacyjnej.

Blåkläder zaczął wykorzystywać AutoStore w 2016 r., stając się tym samym jedną z pierwszych firm w Szwecji, która zdecydowała się wdrożyć u siebie takie rozwiązanie.

Postępujący proces międzynarodowej ekspansji i coraz liczniejsze grono odbiorców skłoniły producenta do kolejnej, trzeciej już inwestycji w AutoStore. Tym samym główny magazyn w Svenljunga zyskał kolejnych dziesięć robotów. Wszystko po to, by firma mogła w dalszym ciągu realizować szybką i sprawną obsługę zamówień swoich klientów.

Blåkläder to szwedzki producent odzieży roboczej przystosowanej do pracy w różnych, nawet najtrudniejszych warunkach – od niewielkich warsztatów po ekstremalne miejsca takie jak kopalnie czy platformy wiertnicze. W Polsce marka zadebiutowała w 2019 roku, rozszerzając tym zasięg swojego działania już do 16 krajów.

(Blåkläder)

Poleć ten artykuł:

Polecamy