Kolejny magazyn DB Schenker z certyfikatem TAPA A

Kolejny magazyn DB Schenker z certyfikatem TAPA A

Magazyn logistyczny DB Schenker w Łodzi jest czwartym obiektem firmy, po lokalizacjach w Młochowie, Tarnowie Podgórnym oraz Sadach, spełniającym rygorystyczne wymagania TAPA oraz wyróżnionym prestiżowym certyfikatem TAPA A, przyznawanym przez Transported Asset Protection Association, międzynarodową organizację zajmującą się bezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. Certyfikat stanowi uznanie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz ochrony aktywów, reprezentowanych przez wyróżnione obiekty.

Obiekt magazynowy w Łodzi, który uzyskał to wyróżnienie, przeszedł gruntowy audyt i testy pod względem zabezpieczeń fizycznych, systemów monitoringu, zarządzania kluczami i procedur przeciwdziałania kradzieżom oraz zarządzania incydentami. Zaangażowanie DB Schenker w utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa zostało docenione przez TAPA, co stanowi dowód na skuteczną ochronę wartościowych towarów składowanych w obiekcie.

– Certyfikat TAPA A przyznany magazynowi w Łodzi jest wynikiem współpracy i determinacji całego zespołu operacyjnego w obiekcie oraz Działu Bezpieczeństwa, który dołożył wszelkich starań, aby nie tylko spełnić, ale wręcz przekroczyć wymagania stawiane przez TAPA. Dzięki naszym wysiłkom i stałemu zaangażowaniu w doskonalenie bezpieczeństwa, nasz obiekt został uznany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w branży. Jest to ważny kamień milowy dla całej organizacji i potwierdzenie naszego nieustannego dążenia do doskonałości w tym obszarze – mówi Piotr Kozak, Head of Security North & East Europe w DB Schenker .

W lokalizacji w Łodzi DB Schenker świadczy usługi logistycznej na rzecz jednej z największych firm z branży technologicznej. Powierzchnia obiektu wynosi  3300 m2, zatrudnionych jest tu 35 pracowników.

DB Schenker jest członkiem TAPA – organizacji zrzeszającej blisko 700 światowych producentów wyrobów z branży high-tech, globalnych przewoźników oraz centra logistyczne.

Wymagania TAPA FSR (Facility Security Requirements) obejmują aspekty dotyczące polityki oraz procedur bezpieczeństwa firmy. Są to także wymagania dotyczące szkoleń dla personelu, zasad dostępu do obiektów czy struktury organizacji bezpieczeństwa w firmie. Wszystko po to, aby spełnić nadrzędny cel – zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla towarów klientów. Można to zrobić eliminując lub zapobiegając zagrożeniom. Kluczowa jest też odpowiednia, błyskawiczna reakcja w przypadku zagrożenia. Certyfikat TAPA przyznaje się na jednym z trzech poziomów (A, B lub C), w zależności od oceny bezpieczeństwa obiektu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy