Komplet inwestycji w Białymstoku

Komplet inwestycji w Białymstoku

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna sprzedała ostatnią działkę którą dysponowała w swoim pierwszym kompleksie w Białymstoku. Nie oznacza to jednak, że firmy nie mają już możliwości korzystania z preferencyjnych zasad lokowania inwestycji na Podlasiu.

Jesienią ubiegłego roku rząd rozszerzył teren Suwalskiej SSE. Dołączono 19 ha znajdujących się wokół Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, tworząc drugi kompleks terenów inwestycyjnych i ponad 40 ha w trzecim kompleksie na Krywlanach.

 

Na sprzedanej właśnie działce zainwestować postanowiła firma Bravilor Polska Sp. z o.o., która chce w Białymstoku produkować m.in. ekspresy do kawy i podzespoły do nich. Pracę w zakładzie znajdzie co najmniej 30 osób Bravilor Polska to spółka-córka popularnej, holenderskiej firmy Bravilor Bonamat. Jest to niewątpliwie lider w branży, który współpracuje z takimi markami jak Tchibo czy Lavazza.

 

Firma powstała 65 lat temu w Holandii, gdzie do dziś funkcjonuje jej jedyny zakład produkcyjny. Zatrudnia przeszło 350 osób na całym świecie. Swoje oddziały ma w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także międzynarodową siecią punktów dystrybucji w ponad 100 państwach. Firma zajmuje się opracowywaniem i produkcją szerokiej gamy urządzeń, które służą do przygotowywania napojów, skupiając się na specjałach kawowych oraz warnikach. Poza urządzeniami pod swoim brendem produkuje także urządzenia innym podmiotom. Swoimi produktami wyposaża m.in.: hotele, restauracje i stadiony. Na białostockiej nieruchomości firma zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny, dzięki któremu poszerzą zakres produkowanych ekspresów do kawy i podzespołów. Wartość inwestycji to 47 mln zł.

 

– W zakładzie zostaną uruchomione nowoczesne linie produkcyjne, zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania procesów poprodukcyjnych jak również zarzadzania. Zastosowane technologie wpłyną na zatrzymanie w Białymstoku wysoko wykształconych pracowników. Bravilor zapowiada nawiązanie bliskiej współpracy z Politechniką Białostocką, jak również technicznymi szkołami średnimi – mówi Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Inwestycja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku. Zakończy w grudniu 2017 r. Dzięki niej w Białymstoku przybędzie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy