Konferencja BVL International Chapter Katowice

Konferencja BVL International Chapter Katowice

6 września 2016 r. w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się międzynarodowe seminarium dla branży logistycznej. Debata pt. „The Fourth Industrial Revolution: expected challenges in Supply Chains” organizowana jest przez polski oddział stowarzyszenia BVL.

 Podczas wydarzenia zaproszeni goście w swoich wystąpieniach poruszać będą zagadnienia dotyczące rozwoju handlu, przemysłu i logistyki w kontekście wzrostu znaczenia nowoczesnych technologii cyfrowych. Głównym elementem dyskusji w czasie konferencji poświęconej koncepcji Czwartej Rewolucji Przemysłowej będą najnowsze rozwiązania Industry 4.0 and Logistic 4.0 wdrażane w łańcuchach dostaw.

 

Referat wprowadzający wygłosi znany ekspert gospodarczy i specjalista z tego zakresu, wykładowca w niemieckich szkołach wyższych, prof. dr. Thomas Wimmer, prezes zarządu BVL. Seminarium już dziś jest szeroko komentowanym wydarzeniem, a do uczestnictwa w nim zapraszają m.in. reprezentanci największych przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych i branży TSL oraz ośrodków akademickich.

 

– Jesteśmy dumni, że tego typu prestiżowe wydarzenia branżowe organizowane są w naszym regionie. Cieszę się, że nasza uczelnia będzie mogła wesprzeć organizacyjnie to spotkanie i gościć tylu znamienitych ekspertów – praktyków z dziedziny logistyki – mówi dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

– Mam przyjemność współtworzyć to unikatowe w skali kraju wydarzenie, zasługujące na specjalną uwagę nie tylko ze względu na szereg korzyści wpływających na rozwój kontaktów biznesowych firm w nim uczestniczących, ale przede wszystkim na aspekt merytoryczny, stanowiący największą wartość tego przedsięwzięcia. Wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami największych przedsiębiorstw, zapoznanie się z najnowszą dostępną na rynku światowym wiedzą, uczestnictwo w debatach prowadzonych przez wybitnych specjalistów zagranicznych i krajowych – mówi Jan Brachmann, szef BVL International Chapter Katowice, prezes zarządu Seifert Polska.

 

BVL International Chapter Katowice jest jednostką organizacyjną stowarzyszenia użyteczności publicznej Bundesverband Logistik e.V. z siedzibą w Bremie. W gronie ponad 10 tysięcy członków BVL jest wielu przedstawicieli polskich przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych oraz operatorów branży TSL, a także pracownicy polskich wyższych uczelni. Wszyscy członkowie stowarzyszenia pełnią swoje funkcje społecznie. Celem działalności BVL jest wyzwalanie bodźców i tworzenie impulsów do rozwoju przyszłościowych koncepcji logistycznych na poziomie międzybranżowym, aby zapewnić konkurencyjność przedsiębiorstw na rynku krajowym i zagranicznym. Stowarzyszenie stanowi forum wymiany idei i doświadczeń dla specjalistów i menedżerów.

 

W celu uzyskania więcej informacji oraz zgłoszenia udziału w konferencji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia:

http://eurologistics.pl/konferencje-euro/seminarium-development-of-the-modern-supply-chains/

Poleć ten artykuł:

Polecamy