Stanęła fabryka FCA w Serbii

Stanęła fabryka FCA w Serbii

Epidemia koronawirusa od początku stanowiła szczególnie duży problem dla branży motoryzacyjnej, mocno uzależnionej od chińskich dostawców. Jako pierwsze musiały zostać zatrzymane fabryki Hyundaia w Korei, zaś teraz przyszedł czas na zakład FCA w Europie.

Reuters donosi, iż Grupa FCA musiała wstrzymać prace zakładu w Kragujevacu. W serbskiej fabryce powstają Fiaty 500L. Rzecznik FCA poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa zakłócone zostały dostawy elementów systemu audio.  Prezes koncernu ostrzegał już, że w aktualnej sytuacji wstrzymanie pracy jednego z zakładów w Europie jest tylko kwestią czasu.

Branża szuka innych dostawców brakujących części i liczy na szybkie opanowanie kryzysu.  W rejonie Wuhan, będącego epicentrum epidemii, znajduje się duża ilość fabryk, dostarczających części dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego.

FCA chce wznowić pracę w Serii w tym miesiącu i nie oczekuje, aby przestój znacząco wpłynął na całkowity wolumen produkcji. Hyundai także zapowiada, że jego koreańskie zakłady także mają wrócić do pracy w najbliższych dniach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy