Koronawirus zatrzymał zakład Pekabexu

Koronawirus zatrzymał zakład Pekabexu

Do tej pory zakłady produkcyjne wstrzymywały w Polsce przechodziły na przestój głównie ze względu na działania profilaktyczne, mające na celu ochronę przez koronawirusem, czy też w efekcie zakłócenia popytu i łańcucha dostaw. Niestety wczoraj pierwsza duża fabryka musiała przerwać pracę wskutek choroby pracownika.

Koronawirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u jednego w pracowników zakładu Kokoszki II w Gdańsku, należącego do Pekabexu. Producent prefabrykatów został zmuszony do zamknięcia fabryki. Zakład podlega aktualnie procesowi dezynfekcji.

Zatrzymanie produkcji w zakładzie może potrwać do dwóch tygodni, a wznowienie produkcji zależeć będzie od decyzji Sanepidu. Pozostałe cztery zakłady produkcyjne Grupy Kapitałowej Pekabex, w tym zakład Kokoszki I w Gdańsku, pracują normalnie. Zarząd podjął decyzję o przeniesieniu produkcji z Zakładu Kokoszki II do pozostałych zakładów produkcyjnych, co pozwoli na znaczną minimalizację negatywnych skutków zaistniałej sytuacji.

Wszyscy pracownicy, mający kontakt z zakażonym zostali objęci kwarantanną. W dalszym ciągu w Grupie Kapitałowej Pekabex prowadzone są wcześniej wdrożone środki zapobiegawcze.

Poleć ten artykuł:

Polecamy