Korzystna prognoza pogody dla dachów płaskich

Korzystna prognoza pogody dla dachów płaskich

Sense Monitoring podnosi standard utrzymywania dachów płaskich. Od teraz Platforma Inteligentny Dach posiada moduł Alertów Pogodowych. Dostarcza on informacje o prognozie pogody przetworzone pod kątem potrzeb zarządców obiektów i pozwala z wyprzedzeniem przygotować się na tak groźne zjawiska jak ulewne deszcze , grad, porywisty wiatr oraz obfite opady śniegu .

Szybko zachodzące zmiany klimatyczne stają się coraz poważniejszym wyzwaniem dla specjalistów zajmujących się utrzymywaniem dachów płaskich w budynkach wielkopowierzchniowych jak magazyny, hale przemysłowe, centra logistyczne czy obiekty użyteczności publicznej. Każdego roku tak w Polsce, jak i na świecie regularnie dochodzi do poważnych awarii konstrukcji budynków, spowodowanych właśnie gwałtownymi zjawiskami klimatycznymi. Na pogodowe niespodzianki trzeba być gotowym przez cały rok. Wiosna i lato to czas, gdy szczególnie dokuczliwe są intensywne nawałnice i towarzyszące im wiatry. Te pierwsze mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia dachu przez spiętrzoną wodę na dachu płaskim. Silne podmuchy wiatru mogą z kolei wyrwać elementy z dachu świetliki lub panele fotowoltaiczne. Jesień i zima to czas, gdy we znaki dają się nie tylko opady deszczu, ale również i śniegu. Mokry śnieg w znaczący sposób obciąża konstrukcję obiektu, powodując jej nadmierną eksploatację, a w skrajnych wypadkach – nawet awarię.

Moduł Alertów Pogodowych w Platformie Inteligentny Dach

Skutecznym wsparciem w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami jest nowa funkcjonalność Platformy Inteligentny Dach, czyli moduł Alertów Pogodowych. Sama Platforma jest wygodna w obsłudze aplikacją dla zarządców budynków wielkopowierzchniowych, która zbiera, gromadzi i archiwizuje kluczowe informacje do bezpiecznego utrzymania dachu płaskiego. Od teraz Platforma Inteligentny Dach przygotowuje precyzyjne alerty pogodowe, które ze względu na swoją szczegółowość podnoszą poziom bezpiecznego zarządzania ryzykami dachów płaskich. .

Prognozy pogody są dostarczane z wyprzedzeniem, aby zagwarantować zarządcom maksymalnie dużo czasu na przygotowanie się do nadciągających zmian w aurze. Takie podejście eliminuje więc niepewność wywołaną brakiem wiedzy. Znacząco minimalizuje możliwość uszkodzeń budynku, osłabienia jego konstrukcji bądź awarii dachu.

Generowane przez moduł prognozy pogody są dostępne na smartfonie lub innym dowolnym urządzeniu mobilnym lub stacjonarnym komputerze podłączonym do Internetu. Dodatkowo, moduł generuje alerty, czyli natychmiastowe powiadomienie wysyłane przez SMS lub e-mail. Ich nadrzędnym zadaniem jest skuteczne poinformowanie zarządcy o poważnym zagrożeniu wymagającym podjęcia akcji.

Dla sieci budynków i pojedynczych obiektów

Dzięki swojej uniwersalności, moduł Alertów Pogodowych – jak i cała Platforma Inteligentny Dach jest narzędziem tak samo wygodnym dla zarządców zarówno pojedynczego budynku, jak i całej sieci w różnych lokalizacjach. W tym drugim wypadku znajomość warunków pogodowych w miejscach oddalonych od siebie nierzadko o kilkaset kilometrów, jest ogromną korzyścią dla sprawnego zarządzania bezpieczeństwem. . Platforma może zbierać dane pogodowe od dowolnej liczby takich obiektów, a dostęp do informacji jest intuicyjny.

Wielofunkcjonalna i sprawdzona Platforma Inteligentny Dach

Uruchomiony właśnie moduł Alertów Pogodowych jest kolejnym etapem rozbudowy Platformy Inteligentny Dach, jednego z kluczowych rozwiązań opracowanych przez Sense Monitoring dla branży budynków wielkopowierzchniowych. Dzięki możliwości współpracy z czujnikami Sense S-One (mierzącymi ugięcie dachów płaskich) oraz Detektorami Spiętrzenia Wody SENSE DSW (monitorującymi poziom wody na dachu oraz drożność wpustów dachowych), Platforma jest w stanie dostarczyć komplet informacji kluczowych do zarządzania ryzykami dachów płaskich. Platforma może funkcjonować także samodzielnie, z samym tylko modułem pogodowym. Dodanie kolejnych urządzeń jest bezproblemowe.

Obecnie, narzędzie to wykorzystywane jest do ochrony blisko 1 000 000 metrów kwadratowych dachów płaskich w całej Polsce. Korzystają z niego najwięksi deweloperzy powierzchni magazynowych, zakłady automotive, centra logistyczne oraz zarządcy hal widowiskowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy