Kto wystąpi na Advanced Supply Chain 2018?

Kto wystąpi na Advanced Supply Chain 2018?

Możliwość spotkania i wymiany opinii z szerokim gronem ekspertów, to niewątpliwe największa korzyść dodana dla uczestników konferencji Advanced Supply Chain. Do tegorocznej edycji pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie. Pora zatem na przedstawienie Państwu naszych prelegentów.

Współpraca z BVL International pozwala nam corocznie umożliwić Państwu spotkania z gośćmi specjalnymi z zagranicy. Pierwszym z nich będzie Michael Hensing, wykładowca w Niemieckiej Akademii Handlu Zagranicznego i Transportu. Pan Hensing pracował jako konsultant dla firm logistycznych, doradzając w zakresie IT. To doświadczenie pozwoliło mu na podjęcie stanowiska szefa działu IT w dużej firmie spedycyjnej, a następnie do Röhliga na stanowisku dyrektora zarządzającego IT. Obecnie pracę na uczelni łączy z rolą konsultanta, wspierając małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) w projektach cyfryzacji.

 

Kolejnym zagranicznym gościem konferencji będzie Maria Samuel z firmy 4flow, która pomimo młodego wieku jest już doświadczoną specjalistką ds. logistyki. Pani Samuel ukończyła studia licencjackie na Westsächsische Hochschule w Zwikau (kierunki: logistyka oraz język i kultura Chin); zaś tytuł magistra zdobyła na Martin-Luther-Universität w Halle-Wittenberg (kierunki: produkcja i logistyka oraz zrównoważone zarządzanie). Spędziła semestr na wymianie studenckiej na University of International Business and Economics w Pekinie, w tym czasie odbywała też staż w Volkswagen Group China,. W Niemczech pani Samuel odbyła staż w BMW, kolejne doświadczenia zdobywała w firmie argus. Od pięciu lat związania jest z firmą 4flow, gdzie rozpoczynała pracę jako studentka, zaś w tym roku awansowała już na stanowisko lidera zespołu planowania oraz optymalizacji transportu.

 

Uznany ekspert do spraw systemów TMS, Patryk Grzelak, to absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, od 2006 roku związany z firmą InterLAN, w której pełni funkcję dyrektora zarządzającego, realizując poza tym działania w zakresie analizy i projektowania systemu. Ma na swoim koncie liczne projekty wdrożeniowe, realizowane przez InterLAN. Obecnie zajmuje się rozwojem systemu TMS interLAN SPEED w obszarze FTL oraz pełni nadzór nad realizacją projektów wdrożeniowych.

 

Patrick Bellart z FM Logistic to prelegent, który już nieraz podbijał serca uczestników naszych konferencji – zarówno ogromną wiedzą, jak i determinacją w doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem polskim. Pan Bellart zdobył tytuł magistra logistyki na ISLI Bordeaux i pracuje dla FM Logistic nieprzerwanie od 1996 roku. Obecnie odpowiedzialny jest za poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w swojej firmie.

 

Równie dużym poważaniem cieszą się też wystąpienia prof. Wojciecha Paprockiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nasz prelegent to profesor nauk ekonomicznych, od 1979 r. pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którego zainteresowania badawcze dotyczą funkcjonowania podmiotów reprezentujących stronę popytową oraz podażową na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości, barier i skutków implementacji technologii cyfrowych. Był aktywnym top-managerem w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą. Jest cenionym wykładowcą akademickim i doradcą biznesowym.

 

Kolejnym prelegentem podczas Advanced Supply Chain 2018 będzie Beniamin B. Matecki, dyrektor ds. Rozwoju VIVE Logistics Services i VIVE Transport. Jest wieloletnim menadżerem logistyki, który specjalizuje się w rozwoju firm z sektora TSL. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu logistycznym oraz rozbudowie możliwości firm spedycyjnych i logistycznych. W swojej drodze zawodowej opiera się na filozofii J. Gattorna: “orientuj się na klienta – nie na konkurencję.”

 

W gronie ekspertów nie zabranie też specjalisty od spraw transportu morskiego oraz intermodalnego. Piotr Frąckowiak, reprezentujący Bałtycki Terminal Kontenerowy Gdynia, ma ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w szeroko rozumianej branży transportowej. Swoją karierę zawodową zaczynał w przewozach morskich ładunków drobnicowych, w następnych latach kontynuował ją w branży kontenerowej w Polsce i za granicą. Obecnie jest kierownikiem Wydziału Kolei w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni i odpowiada za bieżącą obsługę pociągów intermodalnych oraz za rozwój kolejowych połączeń kontenerowych zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim. Od 2017 roku jest również odpowiedzialny na obszar badań i rozwoju na BCT.

 

Firmę Raben będzie reprezentować na Advanced Supply Chain 2018 aż dwóch prelegentów. Paweł Michalski to ekspert w zakresie rozwoju biznesu, zarządzania kluczowymi klientami i operacjami w środowisku międzynarodowym. Ostatnio pełnił funkcję Senior Business Development Managera, w Raben Logistics Poland, z udokumentowanymi osiągnięciami.

 

Z kolei Łukasz Lubański zajmuje stanowisko Trade Lane Director w Raben Group i ma na koncie ponad 15 lat doświadczenia w branży logistycznej (obszary operacyjne i sprzedażowe). Ostatnie 3 lata (2015-2017) spędził na stanowisku Dyrektora Spedycji Międzynarodowej Raben Trans European Germany na poziomie krajowym. Od początku 2018 r. znajduje się w nowej roli dyrektora handlowego odpowiedzialnego za rozwój ruchu drogowego między Niemcami a Polską w Grupie Raben.

 

Ekspertem do spraw IT będzie Wiktor Wysocki prezes zarządu firmy Comp-Win, jednej z wiodących firm informatycznych zajmujących się wdrażaniem systemów zarządzania i optymalizacji logistyki, absolwent Politechniki Poznańskiej. Od 24 lat tworzy rozwiązania informatyczne, specjalizując się w optymalizacji transportu, dystrybucji i sieci dystrybucyjnych. Uczestniczył w międzynarodowych projektach związanych z obsługą łańcucha dostaw dla światowych potentatów branży: automotive, ITC, chemicznej, papierniczej, FMCG, a także w wielu projektach budowania strategii dystrybucji, sieci dostaw dla firm działających na terenie pojedynczych krajów jak i multikrajowych.

 

Duże wrażenie robi szeroki przekrój stanowisk, na jakich pracował nasz kolejny prelegent – Rafał Szczerba, reprezentujący Zespół Efektywnych Technik Obliczeniowych S.A. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A., gdzie miał okazję zetknąć się z realnymi uwarunkowaniami pracy w zakładzie o charakterze produkcyjnym. Zdobyta na przestrzeni lat wiedza i praktyczna znajomość problemów obsługi procesów logistycznych od strony załadowcy, umożliwiają mu sprawne przekładanie pomysłów na nowe funkcje i rozwiązania dostępne w systemie TMS SOOT.

 

Jako ostatnia pojawi się na scenie dr Aneta Pluta-Zaremba z Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest ona wykładowcą na studiach podyplomowych, prowadzi też szkolenia dla biznesu. Jej zainteresowania badawcze dotyczą logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, ze szczególnym uwzględnieniem modeli biznesowych i strategii łańcuchów dostaw oraz zarządzania popytem w gospodarce cyfrowej. Od wielu lat zajmuje się e-commerce, zwłaszcza organizacją nowoczesnych systemów dystrybucji i zwrotów, cyfryzacją procesów.

 

Biorąc pod uwagę tak zróżnicowane grono prelegentów i szerokie spektrum ich zainteresowań zawodowych, nie mamy wątpliwości, że każdy menedżer łańcucha dostaw znajdzie na konferencji wiele źródeł inspiracji i nowe okazje do poszerzenia kontaktów biznesowych. Zapraszamy na stronę asc.eurologistics.pl, gdzie znajdą Państwo szersze informacje o konferencji i formularz zgłoszeniowy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy