Kuehne + Nagel partnerem logistycznym dla Michelin w Polsce

Kuehne + Nagel partnerem logistycznym dla Michelin w Polsce

Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę z Michelin, jednym z trzech największych producentów opon na świecie, w ramach której będzie zarządzać operacjami magazynowymi w Polsce.

Jest to pierwszy nowy biznes w ramach globalnej umowy ramowej dotyczącej logistyki kontraktowej, którą niedawno podpisała Grupa Kuehne + Nagel z Michelin.

 

W ramach lokalnej umowy, Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialna za zarządzanie magazynem firmy Michelin w Polsce. Operacje rozpoczną się 16 listopada 2016 roku w Centrum Logistycznym Michelin zlokalizowanym pod Warszawą. Kuehne + Nagel zajmie się utrzymaniem obiektów, działaniami administracyjnymi oraz usługami przeładunkowymi. Prace będą obejmować czynności od otrzymania produktów Michelin od producenta, przez kontrolę jakości, zarządzanie zapasami aż do ostatecznej kompletacji zamówienia. Obiekt będzie działać jako Centrum Dystrybucji, dostarczając produkty do klientów Michelin w Polsce i w innych krajach. Operator będzie wdroży też nowego systemu zarządzania magazynem dostarczonego przez Michelin.

 

Kuehne + Nagel zarządza także magazynami Michelin w USA, Meksyku i Tajlandii.

Poleć ten artykuł:

Polecamy