Kulczyk zbiera miliardy na nieruchomości

Kulczyk zbiera miliardy na nieruchomości

Polski inwestor z nowojorskim potentatem budują spółkę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi. Cel: m.in. centra logistyczne.

Po co kupować atrakcyjne nieruchomości tylko na własne konto, skoro można ich kupić jeszcze więcej, dzieląc się ryzykiem i zyskiem? Jan Kulczyk wraz z nowojorskim potentatem nieruchomości Larrym Silversteinem postanowili właśnie pójść tą drogą.

Zanim Silverstein ukończy budowę wież na miejscu World Trade Center, prężnie i w nowej postaci działać będzie już polsko-amerykański projekt Kulczyk Silverstein Properties (KSP). To właśnie KSP, wraz z grupą doświadczonych menedżerów, rozbudowuje joint venture miliarderów o podmiot zarządzający funduszami inwestycyjnymi w sektorze nieruchomości. Nowa spółka nazywać się będzie KSP Real Estate Investment Management (KSP REIM).

Cel, jak to u Kulczyka, efektowny: nowy podmiot ma w kilka lat stać się liderem w Europie Środkowo-Wschodniej. Do końca 2014 r. pierwszy fundusz zarządzany przez KSP REIM ma pozyskać nawet 300 mlnEUR. Za pięć lat wartość aktywów pod zarządem polsko-amerykańskiego joint venture ma już dobić do 1,5 mld EUR. A sam fundusz ma być po brzegi zapchany inwestycjami w biurowce, centra handlowe oraz centra logistyczne w największych miastach Polski i Czech.

Źródło: www.pb.pl

Poleć ten artykuł:

Polecamy