Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2019

Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2019

Najważniejsze nagrody polskiej logistyki zostały przyznane! 5 grudnia podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji poznaliśmy laureatów programu badawczego – Operator Logistyczny Roku 2019.

Uroczystość ogłoszenia wyników badania odbyła się w Hilton Warsaw Hotel w Warszawie w obecności przedstawicieli najważniejszych firm z branży TSL. Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od osiemnastu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów.

Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów.

OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2019

Nagrody główne


Godło Złote
Raben Logistics Polska


Laureat pierwszej nagrody tegorocznej osiemnastej edycji programu Operator Logistyczny Roku to jedyna firma notowana we wszystkich edycjach rankingu, trzykrotna dotąd zwyciężczyni programu: pierwszej jego edycji w 2002, ósmej w 2009 i czternastej w 2015 r.
Długoletnie doświadczenie z czasem może stać się nieprzydatne, wiarygodność biznesową można łatwo utracić, potencjał konkurencyjny mogą podkopać ekspansywni rywale, zróżnicowany i kompleksowy pakiet usług może nie odpowiadać aktualnym potrzebom. Tymczasem ta firma od blisko trzech dekad stale odgrywa znaczącą rolę w rozwoju rynku usług logistycznych w Polsce, niejednokrotnie wyznaczając kierunek zmian.


Godło Srebrne
GEODIS Polska


GEODIS Polska to jedna z najbardziej ekspansywnych firm na polskim rynku, konsekwentnie budująca wizerunek na wzorowej realizacji dostaw. Doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw idzie w parze z nadzwyczajnym bezpośrednim kontaktem z klientami. W programie uczestniczy stale od 2012 r., jedną z głównych nagród zdobywa drugi raz z rzędu.
Zanim jeszcze zbudowano tak silną pozycję firmy jak obecnie, zupełnie wyjątkowy był już wtedy fenomen przywiązania klientów. Choć często nie mieli wyrobionego zdania, czy firma była najlepsza na rynku, gotowi byli rekomendować ją jako pożądanego partnera. Było to możliwe dzięki utrzymywaniu stałych bezpośrednich relacji z klientami.


Godło Brązowe
Maszoński Logistic


Maszoński Logistic to firma, która jako pierwsza i jak dotąd jedyna spośród firm reprezentujących rodzimy kapitał wywalczyła pierwsze miejsce w tym programie, i to dwukrotnie, w 2014 i 2018 r. Zdobywca nagród i wyróżnień w prawie wszystkich jego edycjach począwszy od debiutu w 2007 r. W sumie już po raz ósmy zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc w rankingu.
Żadna firma umieszczona w rankingu nie ma tak dużej części zadowolonych klientów, żadna też nie utrzymuje tak ścisłej komunikacji osobistej z każdym z klientów. Sekretem sukcesu tej jednej z najefektywniej zarządzanych firm transportowych jest konsekwentnie realizowana strategia nastawiona na klienta.NAGRODA LIDER LOGISTYKI

Najbardziej wiarygodny dostawca usług całopojazdowych
Raben Transport

Międzynarodowe usługi kurierskie
DHL Express

Najsprawniejsza organizacja transportu ładunków
Northgate Logistics

Zasięg geograficzny dostaw
DSV Air & Sea

Integracja łańcuchów dostaw producentów i dystrybutorów
FM Logistic

Najbardziej wyróżniająca się firma spedycyjna
TEXTRA Poland

Najbardziej konkurencyjna firma
DSV Road

Lojalność klientów
Panalpina Polska

Skokowe umocnienie pozycji rynkowej
SpedimexWYRÓŻNIENIA HONOROWE

Organizacja linii dostaw za granicę
Arra Group

System drobnicowy w relacji ze Skandynawią
Enterprise Logistics

Lider krajowych dostaw całopojazdowych
Colian Logistic

Szybkość i terminowość dostaw
TSLogistic

Kompletność i bezbłędność dostaw
ROHLIG SUUS Logistics

Zintegrowane usługi logistyczne
Leader Logistics

Najbardziej innowacyjne rozwiązania
w zakresie logistyki kontraktowej
ID Logistics Polska

Najwyższej jakości usługi za odpowiednią cenę
PartnersPol Group

Najskuteczniejsze wykorzystanie technologii
do komunikowania się z klientami
VGL Group

Doświadczenie i wiarygodność biznesowa
GEFCO PolskaWYRÓŻNIENIA SPECJALNE


Najefektywniej Zarządzane Firmy Logistyczne – laureaci XIII edycji rankingu Top500

Panalpina Polska

Expeditors Polska

General Logistics Systems Poland

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Poleć ten artykuł:

Polecamy