Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2020

Laureaci badania Operator Logistyczny Roku 2020

Najważniejsze nagrody polskiej logistyki zostały przyznane! 15 czerwca 2021 roku poznaliśmy laureatów programu badawczego – Operator Logistyczny Roku 2020.

Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od dziewiętnastu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów.
Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów.


OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2020


NAGRODY GŁÓWNE

Złote Godło
DHL Express

Laureat pierwszej nagrody, Złotego Godła, dziewiętnastej edycji programu Operator Logistyczny Roku DHL Express, to jedna z najsilniejszych marek na polskim rynku, reprezentująca jedną z największych grup logistycznych w Polsce i na świecie, zdobywca nagrody głównej w 2004 i 2011 roku oraz – jako jedyny uczestnik programu – nagród i wyróżnień we wszystkich pozostałych jego edycjach począwszy od 2003 roku.
DHL Express jest jednym z beneficjentów ogromnego wzrostu zapotrzebowania na dostawy międzynarodowych przesyłek ekspresowych i kurierskich w dobie pandemii. Firma jest dominującym dostawcą usług logistycznych w sektorze międzynarodowych usług kurierskich, niezmiennie od lat najczęściej rekomendowana firma w całym sektorze usług kurierskich i ekspresowych.

Srebrne Godło
Maszoński Logistic

Laureat drugiej nagrody, Srebrnego Godła, to firma, która jako pierwsza i jak dotąd jedyna spośród firm reprezentujących rodzimy kapitał wywalczyła pierwsze miejsce w tym programie, i to dwukrotnie, w 2014 i 2018 roku. Zdobywca nagród i wyróżnień w prawie wszystkich jego edycjach począwszy od debiutu w 2007 roku. W sumie już po raz dziewiąty zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc w rankingu najlepszych firm logistycznych w kraju.
Maszoński Logistic jak w porównywalnym stopniu żadna inna firma umieszczona w zestawieniu, cieszy się najwyższym zaufaniem i lojalnością klientów. Warunkiem koniecznym zdobycia zadowolenia klientów, i zapewnienia sobie w tych klientach promotorów, którzy gotowi są rekomendować usługi firmy innym, wydawało się być utrzymywanie stałych ścisłych relacji z klientami. Prawdziwym testem tej realizowanej konsekwentnie od lat strategii nastawionej na klienta okazał się w okres pandemii.

Brązowe Godło
Northgate Logistics

Laureat trzeciej nagrody, Brązowego Godła, Northgate Logistics, to zeszłoroczny debiutant, kiedy zajął czwarte miejsce w rankingu i zdobył nagrodę Lider Logistyki 2019 w kategorii Najsprawniejsza organizacja transportu ładunków. Firma założona w 2012 roku została w programie zauważona już wcześniej, dzięki rekomendacjom klientów innych firm uzyskała tytuł Perspektywiczna Firma Logistyczna 2016.
Northgate Logistics to znakomicie zorganizowana firma spedycyjna oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie organizacji transportu ładunków drogowych, lotniczych i morskich. Podstawą sukcesu tego spedytora jest nadzwyczaj ścisła komunikacja z klientami. Klienci żadnej innej badanej firmy nie oceniają tak wysoko wsparcia opiekuna handlowego oraz szybkości odpowiedzi na zapytanie ofertowe.NAGRODA LIDER LOGISTYKI


Najbardziej konkurencyjna firma spedycyjna
DSV AIR & SEA

Najpełniejszy pakiet usług oferowanych przez spedytora
VGL GROUP

Najwyższej jakości usługi spedycyjne o indywidualnym charakterze
IFB INTERNATIONAL FREIGHTBRIDGE (POLAND)

Najwyżej ceniona firma spedycyjna
DIERA

Transport drogowy i spedycja
GEODIS POLSKA

Najbardziej wiarygodny dostawca usług całopojazdowych
OMEGA PILZNO

Skokowe umocnienie pozycji rynkowej
ARRA GROUP

Rynek logistyki produktów świeżych
FRESH LOGISTICS

Największe doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w strategii omnichannel
FM LOGISTIC

Najwyższy na rynku standard obsługi dostaw
RABEN LOGISTICS POLSKAWYRÓŻNIENIA HONOROWE


Kompleksowe i spersonalizowane usługi logistyczne
TSLOGISTIC

Najlepsza obsługa morskich przewozów drobnicowych
EV CARGO GLOBAL FORWARDING

Najlepsza sieć operacyjna na rynku usług kurierskich
GENERAL LOGISTICS SYSTEMS POLAND

Najlepszy dostawca usług logistycznych w e-commerce
DHL PARCEL

Organizacja regularnych linii dostaw wewnątrz kraju
FRIGO LOGISTICS

Optymalizacja regularnych linii dostaw transportowych na rynku europejskim
LINK

Integracja przepływów towarów w transporcie na rzecz operatorów logistycznych
HEGELMANN TRANSPORTE

Najlepsze wypełnianie założonych norm usług w transporcie
EPO-TRANS LOGISTICWYRÓŻNIENIA SPECJALNE
Najefektywniej Zarządzane Firmy Logistyczne – laureaci XV edycji rankingu Top500

General Logistics Systems Poland
Raben Logistics Polska
DSV Air & Sea


Pełna treść raportu „Operator Logistyczny Roku 2020” opublikowana została w najnowszym wydaniu Eurologistics, który można pobrać TUTAJ.
Raport dostępny jest również pod linkiem: www.dgc.com.pl


Partnerem raportu jest firma P3 Logistic Parks


Poleć ten artykuł:

Polecamy