Laureaci badania Supply Chain Designer 2022

Laureaci badania Supply Chain Designer 2022

Podsumowanie dziesiątej edycji badania Supply Chain Designer wskazało, jak istotne dla rozwoju działających w Polsce firm stały się kwestie ekologiczne. Działy logistyki również mocno dostrzegają ten trend, co zauważyło jury badania.

Supply Chain Designer to program badawczy, prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics. Jego celem jest gromadzenie i promowanie projektów, które są efektami twórczej pracy kadry zarządzającej firm produkcyjnych i handlowych. Ambicją organizatora jest nagradzanie działań i rozwiązań, które wspomagają i znacznie usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw.

Patrząc na wyniki badania na przestrzeni ostatnich lat nie da się nie zauważyć, że poszukując źródeł usprawnień, kadra menedżerska coraz mocniej eksploruje możliwości, jakie niesie ze sobą Przemysł 4.0. Jednak wdrożenia te realizowane są w sposób przemyślany ze świadomością tego, iż automatyzacja nie zlikwiduje istniejących błędów w procesach i powinna być ostatnim krokiem podejmowanych w procesach doskonalenia działań firmy. Ramię w ramię z automatyzacją idzie zrównoważnony rozwój, zatem ekologiczne aspekty projektów mocno wpłynęły na ocenę jurorów.


W edycji 2022 postanowiliśmy przyznać dwie nagrody główne..

NAGRODY GŁÓWNE W PROGRAMIE  SUPPLY CHAIN DESIGNER 2022

Firma MODIVO

za projekt

Wdrożenie Papieropaków i Ekoboxów

Nagrodę przyznano za wdrożenie proekologicznych rozwiązań w obszarze opakowań – Papieropaków oraz opakowań zwrotnych EkoBox. Ich efektem jest wyraźne ograniczenie ilości odpadów generowanych w procesie dystrybucji. Jury oceniające projekt zwróciło też uwagę na fakt, iż MODIVO wdrażając nowe koncepty dołożyło starań, aby korzyściom ekologicznym towarzyszyła optymalizacja operacji logistycznych w firmie.


Firma Żabka Polska

za projekt

Automatyczny i samowystarczalny energetycznie magazyn

Nagrodzony został projekt dotyczący unikatowych rozwiązań zastosowanych w Centrum Logistycznym Żabka Polska w Radzyminie. Szczególnie dużą uwagę zwraca fakt, iż firma nie tylko zdecydowała się na daleko idącą automatyzację swoich operacji, ale też stworzyła samowystarczalny magazyn pozyskujący energię z biomasy, co wyróżnia obiekt na tle całej branży i okazało się strzałem w dziesiątkę biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku surowcowym.

Gratulujemy

Poleć ten artykuł:

Polecamy