Laureaci badania Supply Chain Designer 2023

Laureaci badania Supply Chain Designer 2023

Podsumowanie jedenastej edycji badania Supply Chain Designer pokazało, że spektrum działań, mających na celu optymalizację i usprawnianie łańcuchów dostaw było w minionym roku bardzo szerokie. W efekcie nagrody trafiły w tym roku do firm, które wdrożyły zróżnicowane, choć nieodmiennie ciekawe projekty.

Supply Chain Designer to program badawczy, prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics. Jego celem jest gromadzenie i promowanie projektów, które są efektami twórczej pracy kadry zarządzającej firm produkcyjnych i handlowych. Ambicją organizatora jest nagradzanie działań i rozwiązań, które wspomagają i znacznie usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw.

Patrząc na wyniki badania na przestrzeni ostatnich lat nie da się nie zauważyć, że poszukując źródeł usprawnień, kadra menedżerska coraz mocniej eksploruje możliwości, jakie niesie ze sobą Przemysł 4.0. Jednak wdrożenia te realizowane są w sposób przemyślany ze świadomością tego, iż automatyzacja nie zlikwiduje istniejących błędów w procesach, a dane same w sobie nie stanowią wartości, jeżeli brakuje ich odpowiedniej interpretacji. Ramię w ramię z automatyzacją idzie zrównoważony rozwój, zatem ekologiczne aspekty projektów mocno wpłynęły na ocenę jurorów.


W edycji 2023 postanowiliśmy przyznać trzy nagrody główne:

NAGRODY GŁÓWNE W PROGRAMIE  SUPPLY CHAIN DESIGNER 2023

Firma Colian

za projekt

Magazyn automatyczny wraz z nadziemnym łącznikiem do produkcji oraz systemami MFC, DMS i WMS

Nagrodę przyznano za uruchomienie w Opatówku magazynu automatycznego z nadziemnym łącznikiem z produkcji do magazynu oraz systemami MFC, DMS i WMS. Jury doceniło bardzo zaawansowany projekt inwestycji, w której proces automatycznego transportu produktu rozpoczyna się tuż po zejściu z linii produkcyjnej i kończy na regale. Warty podkreślenia jest też fakt, iż procesy dystrybucyjne zostały zintegrowane z systemami IT klientów.


Firma Kaufland Polska Markety

za projekt

KKP Kaufland Klapp-Palette

Nagrodzony został projekt dotyczący wdrożenia w Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej autorskiego nośnika logistycznego. Opracowanie własnego rozwiązania, które jest dopasowane do specyficznych potrzeb sieci handlowej, wskazuje jak dużą uwagę Kaufland poświęca optymalizacji procesów logistycznych. Dużą uwagę zwracają też korzyści ekologiczne, związane z wdrożeniem KKP.


Firma Unilever Poland Services

za projekt

Ultra Data Model

Nagrodę przyznajemy za projekt dotyczący wdrożenia usługi polegającej na dostarczeniu i konsolidacji danych z różnych źródeł i systemów. Kompleksowe podejście firmy Unilever do przetwarzania i wykorzystywania danych w celu optymalizacji procesów zasługuje na duże uznanie, szczególnie, iż z efektów wdrożenia Ultra Data Model korzystają także inne podmioty, jak np. przewoźnicy. Jury zwróciło też uwagę na fakt, iż w ślad za redukcją kosztów wynikającą z wdrożenia idą też korzyści środowiskowe i rozwój współpracy z kolejnymi działami firmy.

Gratulujemy

Poleć ten artykuł:

Polecamy