Laureaci konkursu Green Designer 2023

Laureaci konkursu Green Designer 2023

22. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji była pierwszą, podczas której wyłoniono laureatów nowego projekt Eurologistics Media Group – konkursu Green Designer. Rosnący wpływ zrównoważonego rozwoju i działań proekologicznych na funkcjonowanie firm sprawiły, iż postanowiliśmy powiększyć grono wyróżnień wręczanych podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji o nową nagrodę.

W ramach programu gromadzimy i nagradzamy projekty ekologiczne w sektorach logistyki, transportu, magazynowania oraz w budownictwie obiektów przemysłowych. Kryteria oceny projektu to efektywność ekologiczna, innowacyjność, współpraca oraz zrównoważony rozwój.

W edycji 2023 postanowiono przyznać dwa wyróżnienia i trzy nagrody główne.

WYRÓŻNIENIA W PROGRAMIE GREEN DESIGNER 2023

Firma DHL SUPPLY CHAIN

za projekt

Together into greener future

Nagrodę przyznajemy za wdrożenie rozwiązania multimodalnego z użyciem nowoczesnych elektrycznych ciężarówek. Szczególną uwagę budzi to, iż pomimo nadal istniejących ograniczeń, związanych z eksploatacją pojazdów ciężarowych zasilanych bateryjnie, firma znalazło sposób na wykorzystanie ich możliwości w procesach transportu multimodalnego, co przełożyło się na konkretne korzyści środowiskowe.


Firma FOREST MAKER

za

Mikro las według metody Akiry Miyawaki

Nagrodzony został projekt dotyczący możliwości zastosowania na terenie centrów logistycznych unikatowego rozwiązania, jakim są lasy kieszonkowe. Nowatorska metoda przygotowania gleby zapewnia dużo szybszy wzrost roślin, przez co na terenach przemysłowych powstają enklawy bioróżnorodności, które wchłaniają CO2 i pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników.


NAGRODY GŁÓWNE W PROGRAMIE GREEN DESIGNER 2023

Firma LIBRA PARTNERS – PALETY NOWEJ GENERACJI

za

Ekopaletę

Nagrodę przyznajemy za wprowadzone na rynek ekologiczne palety wykonane z tworzywa HDPE. Wykorzystanie z procesach produkcji surowca pochodzącego z recyklingu wyróżnia je od innych palet z tworzyw sztucznych, zaś znacznie dłuższy cykl życia od tradycyjnej palety stanowi kolejne potwierdzenie proekologicznego podejścia firmy.


Firma PANATTONI

za

Panattoni Park Konin

Panattoni Park Konin to druga inwestycja na rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, która uzyskała certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. Obiekt zaprojektowano tak, aby zminimalizować zapotrzebowanie na energię operacyjną, zużycie energii pierwotnej i wody oraz ograniczyć emisję CO2.


Firma PROLOGIS

za projekt

Obiekt produkcyjno – magazynowy w Prologis Park Łódź

Obiekt produkcyjno-magazynowy typu BTS, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Szczególnie doceniony został fakt, iż w zgłoszeniu wskazano nie tylko konkretne elementy techniczne, mające na celu minimalizację negatywnego wpływu obiektu na środowisko naturalne, ale też pokazano jak można wykonać o jeden krok więcej w drodze do stworzenia atrakcyjnego miejsca pracy.

Gratulujemy

Poleć ten artykuł:

Polecamy