Laureaci programu Supply Chain Designer 2019

Laureaci programu Supply Chain Designer 2019

VIII edycja programu Supply Chain Designer została uroczyście podsumowana podczas Gali Logistyki Transportu i Produkcji. 5 grudnia 2019 roku w Hilton Warsaw Hotel uhonorowaliśmy najlepsze projekty, biorące udział w tym unikatowym badaniu.

Supply Chain Designer to wyjątkowy program prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics. Jego celem jest gromadzenie i promowanie projektów, które są efektami twórczej pracy kadry zarządzającej firm produkcyjnych i handlowych. Ambicją organizatora jest nagradzanie działań i rozwiązań, które wspomagają i znacznie usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw.

Każdego roku zespół dziennikarzy i współpracowników Wydawnictwa Eurologistics gromadzi projekty wyróżniające się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw – czy to w jego całości, czy też wdrożone w jednym z obszarów, np. transporcie, magazynowaniu czy produkcji. Po ich dokładnej analizie, jury nagradza te, które wyróżniają się daleko idącym poziomem operacyjnej innowacyjności projektu oraz towarzyszącym tworzeniu projektu uwolnieniem myślenia zespołowego i twórczej pracy. Nie bez znaczenia pozostają też mierzalne rezultaty, które przyniosła realizacja projektu, jak też poziom zaangażowania struktur organizacyjnych firmy na etapie przygotowania i wdrożenia.

W kategorii Supply Chain Young Designer 2019 wyróżniony został projekt powstały w programie Top Young 100. To cykliczny, roczny program rozwojowy dla najlepszych studentów z obszaru łańcucha dostaw w Polsce. Program zainicjowany został przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i współorganizowany z kluczowymi graczami na rynku.


NAGRODY w programie SUPPLY CHAIN DESIGNER 2019

Firma Pfeifer & Langen Polska
za projekt
Reorganizacja i optymalizacja logistyki surowca

Projekt dotyczył szeregu działań, które miały na celu przebudowę łańcucha dostaw surowców dla cukrowni Pfeifer & Langen Polska. Szczególnie uznanie jury wzbudził fakt, iż projekt realizowany jest w branży wyróżniającej się niezwykle dużą sezonowością, a dzięki jego powodzeniu udało się znacząco zmniejszyć poziom zapasów. Warta docenienia jest też aktywna i partnerska współpraca firmy z plantatorami.


Firma LPP
za projekt
RFID w łańcuchu dostaw

Projekt dotyczy kompleksowego wdrażania RFID w łańcuchu dostaw firmy LPP. Jury zwróciło przede wszystkim uwagę na fakt, iż z możliwości, które daje wdrożenie, mogą korzystać zarówno klienci, dostawcy, jak i sami pracownicy firmy. Warte docenienia są też mierzalne i niemierzalne korzyści wynikające z zastosowania RFID w LPP, wśród których wyróżnia się imponujące skrócenie czasu inwentaryzacji.


Firma Kaufland Polska Markety
za projekt
Automatyczny magazyn drobnicowy

Projekt związany jest z uruchomieniem w pełni zautomatyzowanego Centrum Dystrybucyjnego Kaufland Polska Markety w Woli Krzysztoporskiej. Szczególne uznanie jurorów analizujących projekt zyskało ambitne podejście do wyzwania, jakim była automatyzacja operacji magazynowych w branży retail oraz wysoka świadomość długoterminowych korzyści, które firma odnosi dzięki wdrożeniu.WYRÓŻNIENIE w kategorii
SUPPLY CHAIN YOUNG DESIGNER 2019


Zespół projektowy prowadzony przez Joannę Florek, działający w firmie Coca-Cola HBC Polska

Opiekun projektu: Witold Gorecki, menedżer infrastruktury logistycznej na Polskę i kraje bałtyckie w firmie Coca-Cola HBC Polska

Dwuwariantowa propozycja udoskonalenia procesu magazynowania wyrobów gotowych w oparciu o wnioski z pogłębionej analizy ruchu zapasów i wykorzystywanego wyposażenia magazynu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy