Laureaci programu Supply Chain Designer 2021

Laureaci programu Supply Chain Designer 2021

Jubileuszowa, 20. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji była okazją do uroczystego podsumowania IX edycji badania Supply Chain Designer. 8 grudnia 2021 w Hotelu Sofitel Victoria Hotel uhonorowaliśmy najlepsze projekty, biorące udział w tym unikatowym badaniu.

Supply Chain Designer to wyjątkowy program prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics. Jego celem jest gromadzenie i promowanie projektów, które są efektami twórczej pracy kadry zarządzającej firm produkcyjnych i handlowych. Ambicją organizatora jest nagradzanie działań i rozwiązań, które wspomagają i znacznie usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw.

Każdego roku zespół dziennikarzy i współpracowników Wydawnictwa Eurologistics gromadzi projekty wyróżniające się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw – czy to w jego całości, czy też wdrożone w jednym z obszarów, np. transporcie, magazynowaniu czy produkcji. Po ich dokładnej analizie, jury nagradza te, które wyróżniają się daleko idącym poziomem operacyjnej innowacyjności projektu oraz towarzyszącym tworzeniu projektu uwolnieniem myślenia zespołowego i twórczej pracy. Nie bez znaczenia pozostają też mierzalne rezultaty, które przyniosła realizacja projektu, jak też poziom zaangażowania struktur organizacyjnych firmy na etapie przygotowania i wdrożenia.

Po raz kolejny oprócz głównej kategorii wyróżniliśmy także najlepszy projekt z programu programie Top Young 100.  To cykliczny, roczny program rozwojowy dla najlepszych studentów z obszaru łańcucha dostaw w Polsce. Program zainicjowany został przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i współorganizowany z kluczowymi graczami na rynku.


NAGRODY GŁÓWNE w programie SUPPLY CHAIN DESIGNER 2021

Firma Tubądzin Management Group
za projekt
Automatyzacja centrum logistycznego

Projekt obejmował budowę nowego magazynu z automatyczną strefą kompletacji. Jury zwróciło uwagę na wysoce zaawansowany proces analizy, dzięki któremu oceniano realną wartość planowanego wdrożenia automatyki magazynowej, a także doskonałe dopasowanie realizowanej inwestycji do potrzeb firmy.


Firma Walstead Central Europe
za projekt
Cyber-fizyczna platforma logistyczna

Projekt dotyczył stworzenia nowej, cyber-fizycznej platformy, pozwalającej podnieść efektywność zakładu produkcyjnego. Dzięki platformie udało się zintegrować dane pochodzące z kilkunastu niezależnych, wcześniej stosowanych systemów informatycznych. Jury było pod wrażeniem tego, jak dalece w ramach projektu sięgnięto po szereg zaawansowanych technologii, otwierając firmie drogę do pełnej transparentności procesów produkcyjnych.


WYRÓŻNIENIE w kategorii
SUPPLY CHAIN YOUNG DESIGNER 2021


Zespół projektowy w składzie Maciej Mach, Klaudia Mazur, Kacper Kozioł, Kacper Klimiuk i Marcin Janicki, działający w firmie Biedronka Jeronimo Martins Polska S.A.

Opiekun projektu: Kamil Holubowicz, Menedżer ds. Łańcucha Dostaw  w Biedronka Jeronimo Martins Polska S.A. 

Nagrodzony zespół studentów opracował algorytm obliczający ilość produktu na akcję oraz rozdzielnik po sklepach.

Projekt miał za zadanie skonstruować narzędzie, które pozwoliłoby szybciej oraz w ustandaryzowany sposób prognozować sprzedaż kategorii non-food. Na bazie danych historycznych udało się znaleźć główne składowe modelu, które wpływają na ostateczną wielkość sprzedaży.  Rozwiązanie zyskało wysokie oceny ze strony  firmy Biedronka Jeronimo Martins Polska S.A., zaś jury programu Supply Chain Young Designer uznało je za najlepszy z nominowanych projektów.


Nominację do wyróżnienia otrzymały  projekty “Net Promoter Score”, opracowany przez zespół projektowy prowadzony przez Mateusza Łąpiesia i działający w firmie Oriflame; a także “Korelacja planu przejazdów pociągów z zapotrzebowaniem na moc w sieci operatora systemu dystrybucyjnego”, opracowany przez zespół projektowy prowadzony przez Patryka Gniewka i działający w firmie PKP Energetyka S.A.  

Poleć ten artykuł:

Polecamy