LeasePlan rośnie w siłę

LeasePlan rośnie w siłę

LeasePlan, obecny już w 31 krajach, obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia.

Po pierwszym półroczu 2013 roku LeasePlan zanotował zysk na poziomie 171 mln euro, co oznacza wzrost o 38,9% w stosnku do analogicznego okresu w 2012. Łączna wartość aktywów wzrosła do 120,1 mld euro. Wzrosła również liczba aut w zarządzanych przez firmę flotach z 1 350 000 w 2012 roku do 1 360 000 na koniec czerwca 2013.

 

-Rok, w którym LeasePlan nasze 50-lecie rozpoczął się dobrze. Mimo utrzymującej się niepewności na rynku, wyniki LeasePlan pozwlają nam pozytywnie patrzeć w przyszłość.– mówi Vahid Daemi, przewodniczący i CEO LeasePlan Corporation.

 

Poziom zaufania inwestorów do strategii dywersyfikacji finansowania firmy LeasePlan stale wrasta. W pierwszej połowie 2013 roku, depozyty detaliczne w LeasePlan Bank sięgnęły kwoty 4 mld euro. Tylko w pierwszym półroczu 2013 roku polski oddział LeasePlan podpisał umowy na obsługę prawie 1,5 tys. aut, w tym m.in. Coca Cola HBC ( 700 aut), Provident ( 200 aut, w tym 80 hybrydowych), Alior (230 aut) czy Lafarge (100 aut). Do nowych Klientów LeasePlan dołączyła niedawno największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów. Do końca roku LeasePlan zrealizuje zamówienie na obsługę 450 aut do floty sieci Tesco w Polsce.

 

– LeasePlan zajmuje obecnie miejsce w pierwszej trójce firm CFM w większości z 31 państw, w których prowadzi swoją działalność. Jestem dumny, że w Polsce utrzymujemy pozycję lidera w zakresie najbardziej kompleksowej obsługi wynajmu długoterminowego jaką jest full service leasing – mówi Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska.

 

– Po pierwszym półroczu 2013 roku aż 85.539 pojazdów, co stanowi 79% łącznej floty firm Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, była finansowana i zarządzana w ramach FSL. Co piąte auto jest w zarządzaniu LeasePlan.Jesteśmy częścią międzynarodowej korporacji, dlatego korzystamy z cennych doświadczeń i nowoczesnych rozwiązań naszych specjalistów z innych europejskich krajów. LeasePlan jest już właścicielem własnej firmy ubezpieczeniowej, oferujemy własną likwidację szkód, dysponujemy parkiem własnych samochodów zastępczych, integrujemy na własnych platformach internetowych ogólnopolską sieć serwisową itp. Wciąż uruchamiamy też innowacyjne narzędzia jak chociażby działająca od początku tego roku usługa eOględziny, umożliwiające stałą kontrolę stanu floty czy FEXT, nowoczesny system raportowania w chmurze dla naszych Klientów. – mówi Artur Sulewski, dyrektor handlowy LeasePlan Fleet Management Polska

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy