Ledvance i Hellmann rozpoczynają strategiczną współpracę w Europie

Ledvance i Hellmann rozpoczynają strategiczną współpracę w Europie

Ledvance, światowej renomy dostawca źródeł światła oraz opraw, oddał dużą część swoich europejskich magazynów w ręce działającego na arenie międzynarodowej dostawcy kompleksowych usług Hellmann Worldwide Logistics. Nie licząc centralnego magazynu Ledvance w Molsheim we Francji, Hellmann zaopatruje detalistów w Europie w kompleksowe portfolio opraw oświetleniowych Ledvance z magazynów w Polsce i Hiszpanii.

Otwarty w sierpniu tego roku nowy oddział Hellmann Polska we Wróblowicach k/Wrocławia powstał w wyniku rozpoczętej współpracy z klientem logistyki kontraktowej, firmą Ledvance. Nowoczesne centrum dystrybucyjne będzie zaopatrywało nie tylko detalistów w Polsce, ale również odbiorców w krajach Europy środkowo-wschodniej, części zachodniej, Bałkanów i krajów skandynawskich. W rezultacie zmniejszy się o 1 milion kilometrów rocznie, odległość pokonywana do klientów, skróci się czas dostawy, ale także zmniejszy się emisja CO2. Magazyn o powierzchni 21 000 m², będzie wykorzystany przez Hellmann Polska wyłącznie dla potrzeb Ledvance, osiągając pełen poziom operacyjny do końca lutego 2023 r.  Celem jest wdrożenie zarówno paletowych, jak i indywidualnych operacji kompletacji, aby skutecznie zaopatrywać supermarkety, markety budowlane oraz hurtownie z centrum logistycznego we Wróblowicach.

Ledvance prowadząc własny magazyn centralny w Molsheim we Francji, obsługuje rynek centralnej Europy, natomiast utworzone przez Hellmann Contract Logistics centrum dystrybucyjne w Borox, w Hiszpanii, zaopatruje Hiszpanię i Portugalię.

– Szukaliśmy dostawcy usług logistycznych, który wspierałby nas jako długoterminowy partner w dalszym rozwoju i wdrażaniu naszej wysokowydajnej i zrównoważonej sieci dystrybucji i logistyki w Europie. Hellmann przekonał nas nowatorską koncepcją, która spełnia wszystkie nasze wymagania stawiane nowoczesnemu magazynowaniu. Współpraca jest ważnym uzupełnieniem działań naszego zespołu w Molsheim i pozwala nam elastycznie i szybko reagować na stale zmieniające się oczekiwania rynku w naszym obszarze działalności. Ponadto jako równoprawnych partnerów, łączy nas tradycja korporacyjna dla której zrównoważony, innowacyjny rozwój zawsze miał kluczowe znaczeni -, mówi Gareth Jackson, COO Ledvance.

– Z niecierpliwością czekamy na możliwość wdrożenia naszej innowacyjnej koncepcji dla Ledvance we wszystkich krajach Europy. Zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii posiadamy od wielu lat ugruntowaną pozycję jako kompleksowy dostawca usług, możemy budować naszą strategię na mocnym zespole, który stale powiększamy. Na przykład w nowym magazynie we Wrocławiu zatrudnimy docelowo około 80 nowych pracowników, co łączy się bezpośrednio ze strategią naszego rozwoju w sektorze logistyki kontraktowej – mówi Volker Sauerborn, COO Global Contract Logistics, Hellmann Worldwide Logistics.

– Nowoczesny magazyn we Wróblowicach rozpoczął w sierpniu tego roku operację, która poza standardowymi usługami magazynowymi i usługami Value Added Services obejmuje również kompleksową obsługę celną. Projekt Ledvance jest częścią strategii rozwoju Contract Logistics w Polsce, wzmacniając pozycję Hellmanna jako kompleksowego dostawcy usług logistycznych o globalnym zasięgu”, mówi Agnieszka Jóźwiak, Dyrektor Logistyki Kontraktowej Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Poleć ten artykuł:

Polecamy