LOGICAL Chmura Danych: „Walka z pustymi przebiegami”

LOGICAL Chmura Danych: „Walka z pustymi przebiegami”

Puste przebiegi powodują ogromne szkody gospodarcze: Według Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego, więcej niż 1/3 niemieckich przejazdów samochodów ciężarowych w 2012 roku było pustych. Szacunkowo to przekłada się na 6 000 000 000 "martwych" kilometrów. Unia Europejska chce temu zapobiec.

Nowy projekt UE LOGICAL Chmura danych, której prototyp został zaprezentowany na targach międzynarodowych Transport Logistic w Monachium na początku czerwca, ma na celu położyć kres tego rodzaju stratom.

– Pytanie dla firm logistycznych nie jest już, czy będą one chciały przyłączyć się do technologii cloud computing, ale kiedy, z czym i do jakiego stopnia – twierdzi prof. Uwe Arnold, dyrektor sieci w klastrze logistycznym Leipzig-Halle. – To oprogramowanie nie jest może ponownym odkryciem koła, ale może wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa w zakresie transferu danych w chmurze i stanowić praktyczną wartość dodaną poprzez unikanie pustych przebiegów.

Przedstawiana chmura to projekt europejskiej społeczności. CL Consulting i Logistyka Sp. z o.o., wraz z 13 partnerami z sześciu krajów, rozwija ten wirtualny rynek, co ułatwi współpracę z firmami transportowymi, np. w postaci sprzedaży pakietowej ładunków, w ramach unijnego projektu Programu Europa Środkowa LOGICAL. Projekt trwa od maja 2011 do października 2014 roku.

Więcej informacji na stronie: www.logical.mwsl.eu oraz www.project-logical.eu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy