Logistyka 4.0 oczami praktyków – konferencja Smart Warehouse

Logistyka 4.0 oczami praktyków – konferencja Smart Warehouse

Roboty w magazynie, mechanizacja czy automatyzacja, fulfillment, IoT – to główne zagadnienia konferencji Smart Warehouse (31.05-1.06), która odbędzie się w ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Na start wydarzenia specjalny panel #Human vs robotics z udziałem ekspertek: Aleksandry Przegalińskiej, Magdaleny Morze, Moniki Dudy, Malwiny Faliszewskiej oraz Ilony Miziewicz-Groszczyk.

Smart Warehouse to dwudniowa konferencja w samym sercu najważniejszego wydarzenia dla branży logistycznej w Polsce, czyli poznańskich targów MODERNLOG (30.05-2.06), które co roku odzwierciedlają bieżące trendy rynkowe i skupiają się na prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 i magazynów przyszłości. MODERNLOG odbywa się w towarzystwie targów ITM Industry Europe będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy. Współistnienie tych wydarzeń – w jednym miejscu i czasie – tworzy niepowtarzalną platformę do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.

Konferencja kierowana jest do szefów logistyki, kierowników magazynów i menedżerów łańcuchów dostaw, którzy zainteresowani są optymalizacją procesów intralogistycznych w duchu logistyki 4.0. Trwa rejestracja: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Human vs robotics

Jakimi kolegami w pracy będą (lub już są) roboty? Jak na te zmiany reagują pracownicy i jakie towarzyszą im emocje? W jaki sposób sztuczna inteligencja może wpływać na rozwój biznesu i czynić nasz świat bardziej ludzkim? Na te pytania odpowiedzą ekspertki z wielu środowisk: profesorka AI – Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), badaczka przyszłości – Magdalena Morze (Łukasiewicz – PIT), praktyczka logistyczka – Monika Duda (DHL Supply Chain), trenerka różnorodności – Malwina Faliszewska oraz szefowa e-commerce – Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) zgromadzone w panelu otwarcia konferencji Smart Warehouse #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie.

– Automatyzacja czyni logistykę bardziej bezpieczną, efektywną i przyjazną dla środowiska. Z jednej strony odciąża pracowników od powtarzalnych zadań bez wartości dodanej, z drugiej tworzy zawody przyszłości. Aby jednak w pełni skorzystać z jej dobrodziejstw potrzebna jest otwartość i budowanie różnorodnych miejsc pracy, gdzie spotykają się już nie tylko osoby różnych ras, kultur, przekonań, ale wręcz ludzie i roboty – mówi Barbara Tokarz, manager ds. komunikacji w GXO i członkini Rady Programowej konferencji. 

Kierunek: smart warehouse

Dyskusje w ramach 4 głównych paneli tematycznych – #IoT digitalizacja, #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych, #AGV roboty oraz #Fulfillment – logistyka dla e-commerce – skupione będą na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie.

Pierwszego dnia konferencji (31 maja) odbędzie się panel #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych. Jak zmniejszyć ryzyko popełnienia błędów w projektowaniu systemów magazynowych? Kiedy wystarczy mechanizacja, a kiedy uzasadniona jest automatyka? Jak ocenić stopień gotowości organizacji do wdrożenia rozwiązań automatycznych? To tylko kilka zagadnień, o których moderator Piotr Sędziak (Orbico Supply) będzie dyskutować ze swoimi gośćmi. Wśród nich m.in. Grzegorz Prorok (Consafe Logistics), Krzysztof Stachowicz (AIUT), Paweł Wierzbicki (Toyota Material Handling).

W kolejnym panelu #AGV roboty moderatorka Ilona Miziewicz-Groszczyk (Hisert) poruszy zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, robotami i nową generacją automatyzacji logistyki. Wraz z prelegentami porozmawia o najnowszych trendach i realiach, kluczowych barierach we wdrażaniu projektów oraz o tym, jak naprawdę wygląda dziś nowoczesny magazyn. W panelu wezmą udział m.in. Karolina Didyk (GXO), Michał Furmański (ABB), Artur Thomas (Jungheinrich).

– Nikogo nie trzeba przekonywać jak duże znaczenie dla wyboru sprzedawcy internetowego ma jakość obsługi logistycznej zamówień. Wiadomo również, że magazynowanie, pakowanie, dostarczanie paczek i inne operacje logistyczne, to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli mówimy o setkach, a nawet tysiącach przesyłek dziennie. I wobec tych faktów z pomocą sprzedawcom internetowym spieszą operatorzy logistyczni oferujący usługi fulfillment – mówi Marta Cudziło, moderatorka kolejnego panelu. – Czy warto i/lub kiedy warto korzystać z ich usług? Na jakie wsparcie może liczyć sprzedawca korzystając z fulfillment? Jak wygląda oferta dostawców usług fulfillment i jaki rozwój technologiczny trzeba osiągnąć, by zapewnić najwyższą efektywność obsługi logistycznej sklepu internetowego?

Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci panelu moderowanego przez Martę Cudziło (Łukasiewicz – PIT). Rozmowa #Fulfillment – logistyka dla e-commerce rozpocznie drugi dzień konferencji (1 czerwca). Wśród rozmówców m.in. Daniel Kusak (Ferag), Łukasz Mojzykiewicz (Europa Systems), Rafał Szcześniewski (Omnipack), Łukasz Wysokiński (InPost Fulfillment).

Na zakończenie wydarzenia zaplanowano rozmowę #IoT digitalizacja. – W 2023 roku ilość danych na świecie sięgnie 50 zettabajtów, czyli bilionów gigabajtów. Dane (informacje) dla dzisiejszej gospodarki stały się tym, czym dotąd były węgiel, stal i ropa naftowa. Algorytmy, uczenie maszynowe i sieci neutronowe stają się nieodzownym elementem systemów klasy WMS, a sztuczna inteligencja pozwala analizować tsunami danych, na bazie których z wykorzystaniem narządzi BI menadżerowie podejmują decyzje – tłumaczy Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki), który poprowadzi ostatnią dyskusję konferencji. W panelu poruszy tematy skutecznego i efektywnego wdrożenia WMS, integracji systemu z automatyką, AI i IoT w magazynie oraz modelowania procesów biznesowych. Gośćmi dyskusji będą m.in. Marlena Dorniak (Dachser), Mikołaj Grabarek (PSI), Maciej Karpiński (AntData).

W ramach konferencji Smart Warehouse dostępna będzie również specjalna strefa networkingowa, a na scenie – poza głównymi panelami dyskusyjnymi – odbędą się również wystąpienia w cyklu Scena Partnerów (m.in. AIUT, Hardis Group, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment). Szczegółowy program oraz rejestracja na konferencję na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, które obędą się w dniach 30.05-2.06 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (www.modernlog.pl). W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

Poleć ten artykuł:

Polecamy