Logistyka a Bezpieczeństwo

Logistyka a Bezpieczeństwo

Koło Naukowe Studentów Logistyki działające przy Instytucie Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Sztuki Wojennej już po raz IX organizuje Ogólnopolską Studencką Konferencję – Logistyka a Bezpieczeństwo.

Koło Naukowe Studentów Logistyki to uczelniana organizacja studencka. Studenci w niej zrzeszeni od 15 lat włączali się aktywnie w życie Akademii Obrony Narodowej, a po zmianie nazwy – budują dorobek Akademii Sztuki Wojennej, m.in. poprzez organizację konferencji, cyklu wykładów otwartych w ramach projektu Akademia Menedżera Logistyki we współpracy z firmami branży TSL.

 

Konferencja to jeden z największych projektów, jaki organizujemy. Tegorocznym tematem jest:

„Wykorzystanie nowoczesnych technologii w logistyce XXI w. – możliwości i zagrożenia”.

 

Odbywać się będzie w dniach 19-20 kwietnia 2018 r. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie przy al. Gen. A. Chruściela „Montera” 103 – Biblioteka Główna ASzWoj.

 

Tematyka konferencji ma na celu dostrzeżenie rozwoju logistyki XXI w. Ukazanie, jak wiele nowych rozwiązań logistyka jest w stanie zaoferować i tym samym usprawnić działalność firm branży TSL. Kolejnym celem jest skupienie się na opłacalności, a także bezpieczeństwie wykorzystania nowych technologii.

 

Konferencja skierowana jest do studentów wszystkich typów uczelni, zainteresowanych zagadnieniami szeroko pojętej logistyki.

Zarówno wystąpienia firm, jak i studentów dotyczą zagadnień związanych z funkcjonowaniem łańcuchów dostaw, organizacją procesów transportu i magazynowania, konkurencją na rynku usług logistycznych, bezpieczeństwem procesów logistycznych, a także wyzwaniami, jakie współczesny rynek stawia przed podmiotami działającymi w branży TSL. W tym roku skupimy się na nowych możliwościach, a także zagrożeniach pojawiających się w logistyce XXI wieku. Mamy nadzieję, że będzie to dobra okazja do skupienia się na logistyce w kontekście wykorzystania nowoczesnych technologii XXI wieku.

 

(KNSL)

Poleć ten artykuł:

Polecamy