Logistyka mebli z SEGRO

Logistyka mebli z SEGRO

Firma Anton Röhr, oferująca usługi logistyczno-magazynowe głównie dla branży meblarskiej zajmie 5 800 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Wynajęta przestrzeń posłuży przedsiębiorstwu głównie do obsługi, kompletacji zamówień i magazynowania. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Rock Estate.  

Anton Röhr od ponad 70 lat specjalizuje się w usługach logistycznych mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych, logistyce magazynowej i projektowej, a jego głównym klientem jest niemiecka grupa OTTO. Portfolio firmy uzupełniają „szyte na miarę” rozwiązania w zakresie produkcji i planowania kursów w transporcie ładunkowym. W skład spółki wchodzi obecnie 14 firm, zatrudniających ponad 800 pracowników i 20 podwykonawców. W związku z dynamicznym rozwojem firma podjęła decyzję o wynajęciu powierzchni w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

– Bezawaryjny transport i przemyślana logistyka to w branży meblarskiej podstawa. Zachowanie najwyższej jakości produktów, które otrzymuje klient końcowy, to wielkie wyzwanie dla operatorów, jest to więc jedna z bardziej wymagających dziedzin usług spedycyjnych. W Anton Röhr o satysfakcję konsumenta dbamy ze szczególną starannością. Cieszymy się ze współpracy z renomowanym deweloperem i właścicielem powierzchni magazynowych SEGRO, gdyż dogodny system magazynowy w Komornikach oraz świetna lokalizacja parku, znacznie ułatwią realizację naszej misji w Polsce – wyjaśnia Michał Szeszuła, Dyrektor Wykonawczy Zarządu Spółki AR Logistyka Sp. z o.o.

– W SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oferujemy przestrzeń do załadunku i zabezpieczania gotowych produktów przeznaczonych do transportu, a także powierzchnię magazynową dostosowaną do wciąż ewoluujących potrzeb nowoczesnej logistyki. Największą zaletą naszego centrum dystrybucyjnego jest bliska odległość od centrum Poznania, do którego można dotrzeć w niecałe pół godziny. Z kolei wjazd do parku znajduje jedynie 1,2 km od autostrady A2 i zapewnia efektywne zarządzanie logistyką krajową oraz międzynarodową. Jesteśmy przekonani, że nasze partnerstwo pozwoli firmie sprawnie realizować jej zadania w ramach Grupy Anton Röhr w kraju i za granicą – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to obecnie sześć magazynów wielkopowierzchniowych na prawie 55 ha terenu inwestycyjnego o łącznej powierzchni prawie 210 000 m2. Centrum logistyczne położone jest strategicznie, w bezpośredniej okolicy autostrady A2 na trasie Berlin–Moskwa, w bliskiej odległości od drogi krajowej nr 5 łączącej Poznań z Wrocławiem oraz 10 km od centrum Poznania. Docelowo SEGRO zamierza wybudować w parku niemal 245 000 m² powierzchni magazynowej, logistycznej (tzw. cross-docking) oraz produkcyjnej do dyspozycji klientów z różnych branż. Teren otaczający SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki wyposażony jest w szerokie, funkcjonalne drogi wewnętrzne, przystosowane do przeładunku, niezbędne place manewrowe oraz parkingi dla pracowników i klientów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy