LPP Logistics przedłuża umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III

LPP Logistics przedłuża umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III

Panattoni, najaktywniejszy deweloper powierzchni przemysłowych na świecie, kontynuuje współpracę z LPP Logistics. Operator logistyczny z Grupy LPP, największej firmy modowej w regionie CE, przedłużył umowę najmu na 31 800 m kw. w Panattoni Park Gdańsk III. Właściciel takich marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay zaopatruje z obiektu sklepy stacjonarne w Europie Środkowej.

Grupa LPP działa obecnie w 39 krajach i posiada przeszło 2 tys. sklepów stacjonarnych. Międzynarodowa ekspansja wymaga sprawnego zaplecza logistycznego, w którego zapewnieniu doskonałym partnerem okazuje się Panattoni. Deweloper zrealizował dla LPP Logistics inwestycje o powierzchni ponad 165 000 m kw. W ciągu ostatnich 15 miesięcy oddał do użytku spółki dwa obiekty typu fulfillment center obsługujące realizację zamówień e-commerce – blisko 70 000 m kw. w Jasionce k. Rzeszowa i ponad 64 000 m kw. w Pruszczu Gdańskim.

Region Trójmiasta odgrywa ważną rolę we współpracy obu firm. To tu kooperacja się zaczęła, a oprócz obiektu w Pruszczu Gdańskim LPP Logistics wynajmuje także 31 800 m kw. w ramach Panattoni Park Gdańsk III. Umowa najmu na tę drugą powierzchnię została przedłużona na przełomie listopada i grudnia 2023 roku. Obiekt pełni obecnie funkcję centrum dystrybucyjnego, wspierającego obsługę sklepów stacjonarnych na rynkach Europy Środkowej, w tym również na polskim rynku. Wraz z przedłużeniem umowy LPP Logistics przystąpiło do prac nad wdrożeniem automatyzacji, która usprawni procesy logistyczne w obiekcie. Stopień ich zaawansowania zostanie dostosowany do zapotrzebowania operacyjnego spółki oraz powierzchni magazynu.

– Dla LPP Trójmiasto jest szczególną lokalizacją – to stąd firma się wywodzi i tu mieści się jej siedziba. Będąc kluczowym partnerem w tak istotnym regionie, czujemy się częścią historii, która doprowadziła Grupę do pozycji lidera w Europie Środkowej. Cieszymy się, że LPP docenia naszą sprawność w realizacjach dla branży fashion i kontynuuje najem w Panattoni Park Gdańsk III – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni – Kiedy podpisywaliśmy pierwszą umowę najmu z LPP w Gdańsku – na 16 000 m kw. – była to jedna z największych transakcji na Pomorzu. Dziś posiadamy w regionie Trójmiasta ponad 600 000 m kw., z czego ok. 100 000 m kw. zrealizowaliśmy właśnie dla tego klienta – dodaje.

– Dzięki wieloletniej współpracy z Panattoni z sukcesem realizujemy założenia omnichannelowej strategii Grupy LPP i zachowujemy płynność w przepływie towarów w łańcuchu dostaw. Obiekt w Panattoni Park Gdańsk III odciąża nasze centra dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim oraz Brześciu Kujawskim, przez co jeszcze sprawniej zaopatrujemy salony w regionie Europy Środkowej – komentuje Sebastian Sołtys, prezes LPP Logistics.

Istotnym atutem Panattoni Park Gdańsk III, motywującym do przedłużenia umowy najmu, była doskonała lokalizacja inwestycji, bardzo ważna w kontekście obsługi zarówno rynku krajowego, jak i kilkunastu europejskich. Kompleks położony jest 10 km od centrum Gdańska i zaledwie 15 km od nieustannie rozwijającego się Portu Gdańskiego, w którym w pierwszym półroczu 2023 r. przeładowano 41,2 mln ton towarów – o 36 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu roku 2022. Ponadto LPP zyskuje doskonałe połączenie z drogą S6, która docelowo połączy całe wybrzeże – od północno-zachodniej granicy do Trójmiasta. W ramach obiektu firma korzysta także z rozwiązań energooszczędnych, jak system dynamicznego sterowania.

Poleć ten artykuł:

Polecamy